Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach dołączyła do grona 900 placówek w Polsce, realizujących projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej „Czytam sobie w Bibliotece”. Akcja ta, to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania wśród dzieci w wieku 5-8 lat. Jej głównym celem jest pokazanie najmłodszym, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

W październiku w siedzibie biblioteki odbyły się dwa spotkania z uczniami klas I i II. Pierwsze spotkanie pod hasłem „Przyjaciele planety Ziemia” nawiązywało do historii z książki Wojciecha Widłaka „Marta i ufoludek”. Na początku spotkania dzieci, przy pomocy Pani Karoliny Patelczyk specjalisty ds. utrzymania czystości i porządku w Gminie Łęczyce, zapoznały się zasadami prawidłowej segregacji śmieci. Dzieci z pomocą nauczyciela poznały historię „Marty i ufoludka”. Następnie z zebranych śmieci wykonały postać ufoludka i nadały mu imię.

Kolejne spotkanie odbyło się pod hasłem „Podróżnicy na tropie odkryć” i nawiązywało do opowiadania Rafała Witka „Maja na tropie jaja”. Spotkanie rozpoczęło wspólne czytanie przygód Mai. Dzieci miały też okazję sprawdzić czy uważnie śledziły losy zagubionego jaja rozwiązując test. Następnie w grupach wykonały walizkę do której spakowały rzeczy niezbędne podczas wakacyjnego wyjazdu.
Za udział w warsztatach każdy młody czytelnik otrzymał dyplom „Czytam sobie w bibliotece”.

Agnieszka Kwiatkowska
GIKiB

Fotogaleria

Skip to content