Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach po raz drugi zorganizowała  spotkanie podsumowujące cykl rozgrywek sportowych zaliczanych do klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw” gminy Łęczyce 2015. Gala Sportowców ponownie odbyła się w Kisewie.

Część oficjalną zabawy rozpoczął Wójt Gminy Łęczyce – Piotr Wittbrodt. Następnie przedstawiliśmy zainteresowanym klasyfikację generalną tegorocznego Turnieju Sołectw. Każde sołectwo , które uczestniczyło w zawodach otrzymało dyplom. Mieszkańcy z sołectw, które stanęły na podium dodatkowo dostali kosz z upominkami. W części nieoficjalnej imprezę poprowadził DJ Daniells, który ożywił całe towarzystwo. Zabawa trwała do północy. 

W ciągu roku odbywały się różnego rodzaju turnieje i zawody, których uczestnikami byli zarówno dorośli jak i dzieci. Zawodnicy brali udział w takich zmaganiach jak: Turnieje tenisa stołowego, halowej piłki nożnej, siatkówki na hali, siatkówki na dworzu,  mistrzostwa w piłkarzyki stołowe oraz dożynkowy Turniej Sołectw.

W przyszłym roku do rozgrywek mamy zamiar dodać udziały w maratonach fitness, rajdach rowerowych, które będą punktowane na podstawie obecności. Być może uda się również przeprowadzić turniej Piłki nożnej na boisku naturalnym.

W tym roku tytuł zwycięzców obronili zawodnicy z sołectwa Świetlina zdobywając (253 pkt.). Za nimi na podium uplasowali się zawodnicy z sołectwa Łęczyce (139 pkt.) oraz Strzebielina Osiedle (138 pkt.).

Kolejne miejsca zajmowały: Rozłazino, Bożepole WielkieStrzebielino Wieś, Kaczkowo, Chmieleniec, Kisewo, Dzięcielec, Bożepole Małe, Nawcz i Chrzanowo. 

W przeprowadzonych turniejach wzięło udział 13 z 18 sołectw naszej Gminy. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do regularnego uczestnictwa w przyszłym roku.

Fotorelacja


Skip to content