Wierzymy, że „wszystko zaczyna się od marzeń…” , każde działanie, każdy pomysł musi najpierw zakiełkować w sercu, zrodzić się z pasji. Naszą pasją jest działalność kulturalna, przynoszenie ludziom radości, wiedzy i miłych spotkań w wolnych chwilach.

Naszym marzeniem było, aby książki mogły być dostępne dla wszystkich mieszkańców z terenu naszej gminy. Chcieliśmy dać dużym i małym czytelnikom możliwość wypożyczania książek. Gmina Łęczyce jest rozległa, obejmuje aż 18 sołectw, a my jako instytucja, dysponujemy jedynie pięcioma niewielkimi placówkami bibliotecznymi.  To zbyt mało, jak na tak rozległy teren. Dlatego też chcielibyśmy uruchomić nasz projekt pn. „ Biblioteka na kółkach”.

Pomysł zrodził się już w 2013 roku. Zwróciliśmy uwagę na busy jeżdżące z artykułami spożywczymi do miejscowości, w których nie ma sklepów. Raz w tygodniu, w ustalonym miejscu można zrobić najpotrzebniejsze zakupy. I wtedy wpadł nam do głowy taki pomysł…a czemu by tak nie stworzyć wędrującej biblioteki? Obwoźna, mobilna biblioteka , ruchoma wypożyczalnia, a w okresie letnim ogródek do czytania i zabaw dla dzieci. Biblioteka mogłaby jeździć po najdalszych zakątkach naszej gminy, stwarzałaby możliwość wypożyczenia i zamawiania książek.

To była pierwsza myśl. Marzenie sobie z czasem kiełkowało, potem zrobiliśmy plan finansowy i projekt całego przedsięwzięcia. Powoli zbieraliśmy środki, szukaliśmy odpowiedniego samochodu Teraz, na chwilę przed uruchomieniem projektu jesteśmy pewni, że pojawienie się naszej wędrownej Biblioteki w każdej miejscowości będzie przynosiło mieszkańcom radość.

Wierzymy, że jest to świetny sposób na zabawę, rozrywkę czy spędzenie wolnego czasu i oddanie się przyjemności czytania w oryginalnym otoczeniu. Projekt jest nowatorski, nie tylko na terenie naszego powiatu i województwa, ale i na skalę ogólnopolską.
Do zobaczenia na trasie.