PRÓBY ORKIESTRY 

 

Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury w Łęczycach oraz Kapelmistrz Gminnej Orkiestry Dętej zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą się uczyć gry na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych (trąbka, klarnet, sakshorn itp.) oraz tych, którzy już potrafią grać. Próby i nauka gry odbywają się : 

> PONIEDZIAŁEK : Szkoła w Bożympolu Wielkim, sala numer 1, godzina 17:00

> WTOREK : Strzebielino, budynek starego gimnazjum, godzina 17:00

> ŚRODA : Rozłazino, Szkoła, godzina 17:00

> CZWARTEK : Strzebielino, budynek starego gimnazjum, godzina 17:00

> PIĄTEK : Strzebielino, budynek starego gimnazjum, godzina 17:00

 

KRÓTKA HISTORIA ORKIESTRY

 

Gminna Orkiestra Dęta Łęczyce (dawniej Młodzieżowa Orkiestra Dęta Strzebielino), została powołana do „życia” w 2001 roku w Strzebielinie. Powstała ona z inicjatywy obecnego kapelmistrza Zygmunta Labuda oraz Pawła Schimmelpfennig. Początkowo do orkiestry należało 13 osób.

 

 

 

Pierwszy publiczny występ odbył się podczas uroczystości Bożego Ciała w 2001 roku w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Strzebielinie. Od tego czasu Orkiestra uświetnia wszelkie imprezy kulturalne oraz uroczystości religijne i patriotyczne. Towarzyszy również mieszkańcom gminy podczas pielgrzymek i gminnych uroczystości.

 

DZISIAJ …

 

Orkiestra obecnie liczy 32 osób, w tym nowe osoby kształcące swoje umiejętności z dziedziny muzyki.

W skład naszej orkiestry wchodzą instrumenty:
–  saksofony, w tym  altowe i  tenorowe
–  klarnety
–  sakshorny tenorowe
–  trąbki
–  tuby
– puzony
– sakshorny altowe
– sekcja perkusyjna

W 2010 roku zastała wydana również płyta Gminnej Orkiestry Dętej Łęczyce z okazji swojego 10-lecia istnienia. Zawiera ona 16 utworów muzycznych z naszego repertuaru. Na krążku znajdują się utwory rozrywkowe, koncertowe jak i kościelne.

 

123456