W dniu 16.03.2019 roku na hali SP Bożepole Wielkie odbyły się pierwsze zawody z cyklu Ligi Sołeckiej 2019. Na turniej zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących sołectwa Strzebielino, Łęczyce, Kaczkowo oraz Bożepole Wielkie. Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze, a największe emocje i owację towarzyszyły bramkom zdobytym przez … Panie ! To chyba jedyny taki turniej sołecki w Polsce, gdzie obowiązkowo na boisku z mężczyznami rywalizują kobiety. Zawodniczki występowały całe mecze na boisku i co najważniejsze, strzelały bramki decydujące o zwycięstwie swoich drużyn.

 

Turniej wygrało sołectwo Łęczyce ( w składzie: D.Kunz, J.Mach, J.Domski, A.Ruszkowska, Ł.Gruba, M.Kobiela, P.Bugała, P.Domski), wyprzedzając sołectwa Strzebielino Wieś ( w składzie: P.Pallach, B.Pallach, K.Żagiel, M.Szefke, G.Bobkowski, M.Kopicka, R.Bistrom, K. Kaczykowski) oraz Strzebielino Osiedle (w składzie: J.Kunz, A.Białk, A.Potrykus, B.Domaradzki, M.Kreft, M.Szlage, D.Bobkowski, M.Sobczak).

 

Tuż za podium sklasyfikowany został zespół gospodarzy z Bożegopola Wielkiego ( występujący w składzie: Ł.Murakowski, A.Murkowska, K.Stani, O.Klotzki, J.Kmichnicki, A.Skrzyński, D.Klawikowski, D.Pikron, B.Łaga, S.Kmichnicki) oraz sołectwo Kaczkowo (w składzie: D.Gabryś, M.Konkol, S.Młyńczyk, M.Szwichtenberg, M.Mulawka, A.Murawski, M.Specht).

 

Co warto nadmienić, każda drużyna walczyła do samego końca o wynik i nie było drużyny niepokonanej. Sołectwo Łęczyce w ostatnim meczu zapewniło sobie zwycięstwo w całym turnieju. Na koniec zawodów każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, natomiast pierwsze  trzy drużyny pamiątkowe puchary oraz medale ufundowane przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie.

 

Drużyny rywalizowały każdy z każdym uzyskując następujące wyniki:

Bożepole Wielkie 2 –2  Strzebielino Osiedle , Kaczkowo 0 –3 Łęczyce, Strzebielino Wieś 1 –1 Strzebielino Osiedle, Bożepole Wielkie 3-4 Kaczkowo, Strzebielino Wieś 2– 1 Łęczyce, Kaczkowo 1– 3 Strzebielino Osiedle, Bożepole Wielkie 0–3 Łęczyce, Strzebielino Wieś 4– 2 Kaczkowo, Łęczyce 2–1 Strzebielino Osiedle, Strzebielino Wieś 2– 4 Bożepole Wielkie

 

Klasyfikacja końcowa oraz punkty przyznane w klasyfikacji Ligi Sołeckiej 2019 :

  • Łęczyce 9 pkt  9:3       100 pkt
  • Strzebielino Wieś 7 pkt  9:8       90 pkt
  • Strzebielino Osiedle 5 pkt 8:6        80 pkt
  • Bożepole Wielkie            4 pkt 9:11      75 pkt
  • Kaczkowo            3 pkt 7:13      70 pkt
  •  

Serdeczne podziękowania dla Pawła Chyła za pomoc w organizacji turnieju oraz dyrektor szkoły w Bożympolu Wielkim Pani Danucie Mielewczyk, za udostępnienie sali na zawody.

 

Chcielibyśmy także zaprosić sołectwa Gminy Łęczyce do aktywnego udziału w zawodach, a najbliższa okazja to już 27 kwietnia i turniej piłki siatkowej w Łęczycach. Informacje i regulamin będą dostępne na stronie www.gik-leczyce.pl lub fb GIK oraz telefonicznie pod numerem telefonu: 58 676 16 99.

 

Zapraszamy także na pierwszy turniej ligi sołeckiej dla dzieci, który odbędzie się  30.03.2019 roku w dwu kategoriach wiekowych dzieci urodzonych w 2004 i młodszych oraz 2007 i młodszych.

 

Tomasz Myszewski

Skip to content