podsumowanie turniej solectw frontGminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach była gospodarzem spotkania podsumowującego całoroczny cykl rozgrywek zaliczanych do klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw” gminy Łęczyce 2014. Gala Sportowców odbyła się w sobotę 08.11.2014 w Kisewie.

Spotkanie miało niecodzienną formę. Poza częścią oficjalną i wręczeniem Pucharu Gminy Łęczyce, sołectwa spotkały się  przy muzyce i suto zastawionym stole ?  Zamysłem organizatorów było właśnie zintegrowanie mieszkańców gminy nie tylko poprzez sportowe zmagania, ale również poprzez wspólne biesiadowanie.

W ciągu roku odbywały się różnego rodzaju turnieje i zawody, których uczestnikami byli zarówno dorośli jak i dzieci. Zawodnicy brali udział w takich zmaganiach jak: Turnieje tenisa stołowego, halowej piłki nożnej, siatkówki, mistrzostwa w piłkarzyki stołowe oraz dożynkowy Turniej Sołectw.

W przyszłym roku planujemy rozszerzyć rozgrywki o kolejne turnieje, tak aby jak największa liczba mieszkańców naszej gminy czynnie spędzała wolny czas, a społeczeństwo integrowało się ze sobą.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi rywalami zostało sołectwo Świetlino (226 pkt.). Jako jedyne sołectwo przystąpili do wszystkich konkurencji. Za nimi na podium uplasowali się zawodnicy z sołectwa Strzebielino Wieś (114 pkt.) oraz Rozłazina (111 pkt.).

Kolejne miejsca zajmowały: Strzebielino Osiedle, Bożepole Wielkie, Łęczyce, Kaczkowo, Kisewo, Bożepole Małe, Chmieleniec, Strzelęcino, Nawcz, Dzięcielec, Brzeźno Lęborskie oraz Wysokie.

W przeprowadzonych turniejach wzięło udział 15 z 18 sołectw naszej Gminy. Mamy ogromną nadzieję, że taki rodzaj przyjaznej rywalizacji spodobał się mieszkańcom i że przyszły rok będzie obfitował w jeszcze ciekawsze, wspólne  przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Skip to content