siatkowka 2015W sobotę – 18.04.2015 w Łęczycach odbył się „II Turniej Sołecki w Siatkówce”. Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn. Graliśmy w dwóch grupach (A – 3 zespoły, B- zespoły). Faza finałowa składała się z dwóch meczów półfinałowych oraz spotkań o miejsca V, III i I. W tym roku zadebiutowali dwa nowe zespoły z : Chmieleńca, Bożegopola Wielkiego oraz Łęczyc. Oprócz nich w turnieju wystąpiły drużyny: Strzebielino Wieś („Rychu Team”), Strzebielino Osiedle, Świetlino i Rozłazino.

Zawody rozgrywane były na hali sportowej, także aura nie zepsuła nam widowiska. Jak zawsze na zawodników i zgromadzonych kibiców czekała gorąca herbata, kawa oraz coś słodkiego. Mecze finałowe rozrywane były na głównym boisku. W najlepszej czwórce zmagań znalazły się teamy z Łęczyc , Świetlina , Strzebielina Osiedla i Strzebielina Wieś. W półfinałach był „bratobójczy” pojedynek pomiędzy zespołami ze Strzebielina, w którym lepszy okazał się zespół z sołectwa  Strzebielino Wieś (2:1 w setach: 19:25, 25:22 i 15:10). W drugim półfinale drużyna ze Świetlina po ciężkiej walce pokonała zespół z Łęczyc (2:0 w setach: 31:29 , 25:17). W spotkaniu o III miejsce wystąpili gospodarze oraz Strzebielino Osiedle (0:2 dla Strzebielina), a parę finałową stworzyli zespoły Świetlina oraz Strzebielina Wieś. Zawodnicy „Rychu Team” byli poza zasięgiem swoich przeciwników i wygrali finałowe starcie 2:0.

Dziękujemy wszystkim zespołom za przybycie, Pani, która pilnowała porządku przy stoliku z herbatą i kawą oraz kibicom za stworzenie sportowej atmosfery. Już teraz zapraszamy latem do Świetlina na kolejny turniej siatkówki (tym razem na dworze). Mamy nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza niż w ubiegłym roku.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce Strzebielino Wieś
II miejsce – Świetlino
III miejsce – Strzebielino Osiedle
IV miejsce – Łęczyce
V miejsce – Rozłazino
VI miejsce – Bożepole Wielkie
VII miejsce – Chmieleniec

Skład zwycięskiej drużyny:
Weronika Wieżel, Paweł Pallach, Piotr Pallach, Mateusz Wieżel, Marcin Potrykus, Paweł Koss, Maciej Treder.

pdfTerminarz zawodów

Fotorelacja:

Adrian Nowak GIKiB

Skip to content