Liga dzikich druzyn 2014Dobiegła końca „Łęczycka Liga dzikich drużyn Chłopców rocz. 1998-2000”.  Rozgrywki ligowe rozpoczęły się 30 maja i trwały do 1 sierpnia. Mecze rozgrywane były na Orliku w Łęczycach. Opiekunem i organizatorem ligi był tamtejszy Animator- p. Daniel Skiba.  Drużyny grały systemem każdy z każdym i rewanże. W zawodach wzięło udział 5 zespołów.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna FC Meksyk, zdobywając 21 pkt. , drugie miejsce przypadło zespołowi FC Kaczystan 16 pkt. , Trzecie dla Madryt Łęczyce 10 pkt., kolejne miejsca dla drużyn Władców Północy oraz Łęczyce City, które w swoim dorobku zebrały po 6 pkt. W trakcie rozgrywek prowadzona była klasyfikacja króla strzelców oraz najlepszego bramkarza. Najlepszym snajperem okazał się Dawid Koral z FC Kaczystan (20 bramek), natomiast statuetka najlepszego bramkarza powędrowała w dłonie Michała Borzechowskiego z drużyny FC Meksyk (wpuścił 7 bramek).

Wszystkim zespołom oraz kibicom za wspólną zabawę i uczciwą rywalizację niezależnie od wyniku i miejsca w tabeli należą się podziękowania. Najważniejsze w tym wydarzeniu było to, że okoliczna młodzież spędziła wakacyjny czas w aktywny sposób. Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary, rozdano również nagrody indywidualne (statuetki króla strzelców oraz najlepszego bramkarza).

Wielkie podziękowania dla wszystkich osób , które przyczyniły się do przeprowadzenia tych rozgrywek m.in. panu radnemu Tomaszowi Białobrzeskiemu (za prowadzenie strony Ligi na facebooku), Gminnej Instytucji Kultury (za zakupione nagrody). Mamy nadzieję, że kolejne sezony przyciągną jeszcze więcej chętnych zespołów.

 

Skip to content