Dzień po 78` rocznicy ataku Gryfa Pomorskiego na szkoleniowe lotnisko w Strzebielinie Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie zorganizowała premierę mobilnej gry „Misja Lotnisko”, której fabuła oparta jest o tamte wydarzenia z roku 1943. W premierze gry udział wzięli uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzebielinie Osiedlu. Na miejscu startu gry, a więc szkolnym placu przy ZSP odbyła się krótka odprawa dla uczestników, w której udział wzięli Dyrektor oraz pracownicy GIKiB oraz przedstawicielka firmy GoodGames Pani Anna Cykman, która towarzyszyła uczestnikom i organizatorom w trakcie premiery oraz śledziła bieżące poczynania uczestników na trasie. 

 

Misja Lotnisko to mobilna gra, w trakcie której uczestnicy udają się na spacer z telefonem ulicami Strzebielina przechodząc z miejsca na miejsce zgodnie z wskazówkami nawigacyjnymi, które przekazuje aplikacja. Po drodze, zapoznają się z fabułą gry opartą o atak Gryfa Pomorskiego z roku 1943, rozwiązując przy okazji zadania, zagadki, odpowiadając na pytania itp. 

Po dotarciu wszystkich uczestników na metę odbyło się podsumowanie i rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz nagród rzeczowych. Z każdej klasy, która wzięła udział w wydarzeniu zostały wybrane trzy osoby z najlepszymi wynikami i tak kolejno zostali wyróżnieni:

 

KLASA 7A

 1. Gabriel Kobiela
 2. Bartosz Graczyk
 3. Xavier Chodubski

 

KLASA 7B

 1. Alan Bulczak
 2. Agata Hebel
 3. Elżbieta Bujak

KLASA 7C

 1. Martyna Chołody
 2. Zosia Formela
 3. Brajan Krampa

KLASA 8A

 1. Nikodem Machol
 2. Szymon Szalk
 3. Vanessa Treppa

KLASA 8B

 1. Kalina Pallach
 2. Zuzanna Kutzmer
 3. Julita Formella

KLASA 8C

 1. Nikola Szyplak
 2. Natalia Walczak
 3. Julia Szreder

 

Dodatkowo nagrodzono osoby, które pokonały grę w najlepszym czasie.

Fotorelację z tego wydarzenia zobaczysz na profilu Facebook GIKiB Łęczyce:
https://www.facebook.com/gikibleczyce/posts/3041638809486214

 

W grę Misja Lotnisko zagrasz od teraz w Strzebielinie:

 

Skip to content