Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach zaprasza do korzystania
z BEZPŁATNEGO dostępu do zasobów elektronicznych Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA

ACADEMICA  to serwis udostępniający zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej. Dzięki niemu czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 3 milionów publikacji, w tym artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, tekstów źródłowych i literatury pięknej.

 

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA powstała w oparciu
o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.

Przeglądanie katalogu publikacji udostępnianych przez CWPN ACADEMICA, sprawdzanie ich dostępności, wyświetlanie opisów bibliograficznych dokumentów, wyszukiwanie bibliotek, które przystąpiły do systemu oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej (oznaczone zieloną kropką), dostępne jest bez żadnych ograniczeń, na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji.

Dostęp do publikacji chronionych prawem autorskim jest możliwy za pośrednictwem terminala znajdującego się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęczycach.

 

> Więcej o projekcie na stronie: www.academica.edu.pl

> Regulamin użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA – https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

> Podręcznik czytelnika – https://academica.edu.pl/help 

 

Skip to content