Cuda, cuda się zdarzają !!!

 

W minioną niedzielę 6 grudnia na ulicach Gminy Łęczyce zapanował niezwykły mikołajkowy klimat. Tego dnia Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie we współpracy z niesamowitymi ludźmi zorganizowała specjalnie dla mieszkańców „Mikołajkowy Przejazd”. O godzinie 15:00 ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Łęczyce wyruszyły świąteczne zastępy.

Przy dźwiękach syren, świątecznej muzyki i światłach reflektorów brykały śnieżynki, pląsały anioły i dystyngowanie podążali królowie…aaachhh…czego tam nie było. W centralnym punkcie tego szalonego zamieszania oczywiście był jednak „On” ! Sam Święty Mikołaj, który odwiedzał mieszkańców w tym wyjątkowym dniu.

 

Jak przystało na gościa prosto z Bieguna Północnego (albo Laponii, nie chciał zdradzać szczegółów ) zabrał ze sobą słodkie prezenty, które we współpracy ze swoimi pomocnikami rozdzielał przez cały wieczór wszystkim grzecznym dzieciom w Gminie. Był to prawdziwie magiczny wieczór. Dochodzą nas słuchy, że był widziany w kilku miejscach jednocześnie, to pozwala nam dotknąć niezwykłej tajemnicy świątecznego czaru… Mikołaj w Gminie Łęczyce zjawił się na zaproszenie Dyrektora GIKiB Pani Hanny Mancewicz, która o Jego ostatniej wizycie mówi:

To co się działo w niedzielę w Gminie Łęczyce przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Tak bardzo się za Wami stęskniliśmy…zobaczyć Was to był dla nas najpiękniejszy prezent. Byliście wszędzie, duzi i mali, reagowaliście tak ogromną radością, że tą energią moglibyśmy oświetlić całą Gminę. Tego się nie da opisać… Kochani tak strasznie się cieszę, że razem, wspólnie mogliśmy stworzyć takie niezwykłe wydarzenie. Od Mikołaja wiem, że był ogromnie wzruszony, chyba nie spodziewał się tak gorącego przyjęcia. Tak sobie myślę, że dopóki mamy w sobie tyle radości, miłości i…dziecka, to pandemia z nami nie wygra. Wszystko będzie dobrze, pamiętajcie o tym.

 

Główny zainteresowany tuż przed wylotem na Biegun (albo jak już zaznaczaliśmy do Laponii, niestety nie udało się go dogonić ) zdradził nam, że był pod wrażeniem wszystkiego co zobaczył na swojej drodze. Szczególnych dla Niego momentów nie brakowało, bo właśnie w sposób szczególny potraktował każdy uśmiech, który napotkał na swojej drodze i każdą radość, którą odczuł od mniejszych i większych mieszkańców. Ogromne wrażenie wywarło na Nim huczne i wybuchowe przywitanie w Strzelęcinie, wierszyki usłyszane w Łęczycach czy Wysokim (i nie tylko tam ! ), gromkie „100 lat” usłyszane i zaśpiewane w Rozłazinie czy Witkowie, a także zapytania i serdeczne okrzyki, które napotykał w każdym sołectwie ! W Jego imieniu, składamy mieszkańcom wielkie podziękowania !

 

Hoooo!!! Hoooo!!! Hooo!!! Niech magia tych Świąt pozostanie z Wami!!!

 

Składamy ogromne, szczere i serdeczne podziękowania dla wszystkich pomagających naszemu Przyjacielowi. Całe wydarzenie nie byłoby tak cudowne bez naszych niesamowitych strażaków z OSP Łęczyce, OSP Bożepole Wielkie, OSP Kaczkowo i OSP Rozłazino. Chłopaki jak zwykle spisali się na MEDAL (!!!!), choć co zrozumiałe, nie chcieli wymienić wozów na sanie Świętego Mikołaja. Prawdopodobnie z przyczyn technicznych, bo niby gdzie w saniach trzymać cały sprzęt ?  Wielką pomocą wykazali się również aktorzy z Teatru Odeon, który jako anioły, śnieżynki, królowie, elfy i nie tylko ułatwili przeprowadzenie całej akcji. Kierujemy do Was słowa naszego uznania i wdzięczności !

 

Mikołajki za nami, ale świąteczny czar pozostał i mamy nadzieje, że jak najdłużej otaczać będzie uliczki, miejsca, po których codziennie chodzimy. Miejsca, w których spotkania od jakiegoś czasu muszą wyglądać inaczej, ale przede wszystkim miejsca, które 6 grudnia były pełne radości i miłości.

 

 

DZIĘKUJEMY !

 

Skip to content