Kochani, zapraszamy Was serdecznie do letniej zabawy z Pippi!

Miło nam ogłosić, że zostaliśmy Ambasadorem Konkursu „75. Urodziny, czyli Lato z Pippi”, którego organizatorem jest Wydawnictwo Jung-Off-Ska.

 

Celem Konkursu jest:

  • promocja twórczości Astrid Lindgren, a w szczególności Pippi – najbardziej znanej bohaterki jej powieści,
  • popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci,
  • prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywności, pewności siebie, prawa do własnego zdania oraz otwartości na świat.

 

Aby wziąć udział w Konkursie należy:

  • napisać „Limeryk o Pippi” (dzieci do 16 lat) – krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów
    o układzie rymów aabba – dwa pierwsze wersy i ostatni rymują się ze sobą i mają stałą liczbę sylab akcentowanych, środkowe wersy są krótsze o 2-3 sylaby akcentowane, na końcu pierwszego wersu występuje nazwa geograficzna, która jest podstawą rymu a.

lub

  • wykonać pracę plastyczną (dzieci do 12 lat) – praca wykonana dowolną techniką m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I. połowie XX wieku lub dawniej (m.in. Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni).

 

Do udziału w Konkursie zapraszamy Rodziny – duet uczestników tworzą dziecko i dorosły członek rodziny, którym może być: rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia.

Jako Ambasador Konkursu ogólnopolskiego, realizujemy jego I etap – lokalny w terminie od 21 lipca do 21 września 2020 roku. II etap – ogólnopolski wyłoni zwycięzców spośród prac wyróżnionych w I etapie. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 14 listopada 2020r.,
w dniu 75. Urodzin Pippi, na stronie organizatora.

 

Prace konkursowe należy dostarczyć do 21.09.2020 r., osobiście (do Biblioteki w Łęczycach lub Filii w Bożympolu, Brzeźnie Lęborskim, Rozłazinie, Strzebielinie) lub pocztą na adres:

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach
Topolowa 1
84-218 Łęczyce

Do każdej nadesłanej pracy należy załączyć komplet dokumentów – Załącznik nr 1
do regulaminu (formularz zgłoszenia, zgody).

Szczegółowe informacje (zasady, regulamin konkursu, dodatkowe informacje, dokumenty do pobrania) znaleźć można na stronie organizatora Konkursu http://jungoffska.pl/informacja/72/o-konkursie oraz u Ambasadora Konkursu pod numerem telefonu
58 572-80-13.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie !!! Czekają fantastyczne nagrody m.in.:

  • weekend dla 4-osobowej rodziny w Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie,
  • Vouchery prezentowe IKEA ,
  • książki i audiobooki.

 

 

#pippi75 #urodzinypippi #congratspippi #latozpippi #jungoffska

 

Skip to content