W sobotę 9 listopada 2019 roku w Dzięcielcu odbyły się zawody biegowe oraz nordic walking – „III Bieg Patriotów” w Gminie Łęczyce. Warto nadmienić, iż uczestnicy reprezentowali nie tylko Gminę Łęczyce czy Powiat Wejherowski. Przybyli na zawody z takich miejscowości jak Opole, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sławno, Żuromin, Lębork, Puck, Kościerzyna, Cewice, Wicko, Siemirowice, Zwartów, Reda, Kąpino, Kolonia, Mściszewice czy Gowino. W tym roku trasa biegu prowadziła po równych terenach leśnych i brukowych skupionych wokół sołectwa Dzięcielec. Jedynym przeciwwskazaniem okazało się błoto częściowo zajmujące trasę, a wynikające z opadów poprzedzających dzień zawodów. Mimo wszystko trasę bezpiecznie pokonali wszyscy uczestnicy.

Punktualnie o godzinie 12.00 po wykonanej przez uczestników rozgrzewce wystartowali na trasę zawodnicy z kategorii nordic walking. Prawie 50 osób zmagało się w tej kategorii z trasą, na której w tym roku zabrakło wielu podbiegów. Choć obecni na zeszłorocznej edycji w Świetlinie na pewno mieliby już wprawę …

Najlepszymi okazali się Panowie Piotr Brzozowski ze Sławna z czasem 28:20, Zenon Trela z Żuromina (czas 31:14) oraz Eugeniusz Szymanowski z Lęborka z czasem 32:25. Wśród kobiet najlepsze okazały się Anna Szymanowska z Lęborka z czasem 31:26, Panek Aneta z Gdyni (31:49) oraz Magdalena Ponard z Lubowidza z czasem 33:03. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale, a najlepsi nagrodzeni zostali dodatkowymi voucherami.
Zawodnicy startujący w marszu nordic walking reprezentowali także sołectwa Gminy Łęczyce, zbierając punkty w rywalizacji Ligi Sołeckiej 2019. Najlepszymi w kategorii mężczyzn okazali się zawodnicy z sołectw Dąbrowa Brzezieńska, Strzebielino Wieś, Bożepole Małe.
Wśród kobiet sołectwa reprezentowały zawodniczki z : Rozłazina, Dąbrowy Brzezieńskiej, Strzebielina Wieś, Nawcza, Dzięcielca, Strzebielina Osiedle, Bożegopola Małego, Świetlino, Łęczyce, Kisewo oraz Kaczkowo.

 

Podczas gdy zawodnicy z marszu nordic walking wracali na metę, do swojego startu przygotowali się biegacze. Jak się okazało 5 km nie sprawiło uczestnikom większego problemu. Prawie 80 uczestników zmagało się z trasą i coraz to bardziej padającym deszczem. Najlepszymi wśród mężczyzn okazali się Robert Czerniak z Mostów, Nowicki Artur z Malczyc oraz Łukasz Mielewczyk z Wicka. Natomiast wśród kobiet w biegu na 5km najlepszymi okazały się Glinka Agnieszka z Lęborka, Kankowska Dominika z Luzina oraz Paczuła Urszula z Cewic. Także w biegu rywalizowały sołectwa zbierając punkty do klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn najlepsi to sołectwo Świetlino – Łukasz Kiełtyka, Rozłazino – Michał Mach, Nawcz – Konrad Pobrucki, Strzebielino Osiedle, Łęczyce, Kaczkowo, Dzięcielec. W rywalizacji sołeckiej wśród kobiet najlepsze były Rozłazino – Płotka Patrycja, Świetlino – Kamila Konkol, Strzebielino Wieś – Marlena Szefke, Łęczyce – Karolina Ruszkowska, Dzięcielec – Beata Grabowska. Wszyscy uczestnicy marszu i biegu z uśmiechem czekając na losowanie nagród, mogli skorzystać przygotowanego dla nich poczęstunku – regionalnej drożdżówki i ciepłej zupy.

 

Podczas zawodów prowadzono zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Dąbrówce, której owocem były przekazane już kilogramy specjalistycznej karmy dla psów oraz dodatkowe akcesoria (koce, kojce). Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękujemy.
Na zakończenie imprezy dyrektor Gminnej Instytucji Kultury Hanna Mancewicz wręczyła wszystkim nagrody oraz wylosowane upominki dla uczestników. Przygotowanych było 40 nagród rzeczowych dla zawodników. Główną nagrodę (zestaw robotów kuchennych) wygrał Paweł Halk z Luzina.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach zapraszając tym samym na IV Bieg Patriotów w gminie Łęczyce już w listopadzie 2020 roku.

 

>>  ZOBACZ ZDJĘCIA Z BIEGU  <<

Skip to content