Tegoroczny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce, czyli popularna GALA to już dziewiąte spotkanie młodych i utalentowanych osób z lokalnych szkół. Wyjątkowo wcześniej tego roku młodzi adepci muzyki, tańca, teatru i sztuki zjeżdżali się do świetlicy wiejskiej w Kisewie wraz z swoimi nauczycielami i opiekunami. Chwilę po dziewiątej, kiedy sala została zapełniona Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie – Pani Hanna Mancewicz otworzyła Galę i przywitała wszystkich zgromadzonych gości. 

 

Po oficjalnym rozpoczęciu nadszedł czas na prezentacje, które rozpoczęte zostały przez młodych artystów z Bożegopola, a konkretnie Chór Bel Canto, ze Szkoły Podstawowej w Bożympolu Wielkim. Grupa zaprezentowała niezwykle wymagające „Cztery pory roku” oraz melodyczne „Bo my lubimy śpiewanie”. Oba występy przygotowała z dziećmi Pani Aleksandra Ropela. Występ Chóru zakończył się gromkimi brawami, a pierwsze „lody zostały przełamane”.

 

Tuż po Nich do swojego występu  przygotowała się kolejna grupa z Szkoły Podstawowej w Bożympolu Wielkim, tym razem podopieczni Pani Angeliki Derkowskiej z klasy VIb, którzy zaprezentowali niezwykle humorystyczny Taniec Biało-Czarny, podczas którego usłyszeliśmy mix największych hitów muzycznych, w tym w krótki performance – popularny Harlem Shake ! 

 

Rozkręcona przez dwa poprzednie występy publiczność od samego początku mocno przeżywała zatem ten ciekawy poranek. Po występach grupowych, pionierem w indywidualnym spektaklu okazała się Amelia Cebula, przygotowana przez Panią Irenę Wejer. Amelia mimo młodego wieku na scenie zachowała się jakby występowała na niej od wielu lat. Zaprezentowała Ona wymagającą piosenkę „Riptide”, akompaniując sama sobie za pomocą małego ukulele. 

 

Pierwszy etap muzycznych występów zamykał uczeń SP Bożepole Wielkie – Adam Herta, przygotowany również przez Panią Irene. Popisał się wyjątkowymi umiejętnościami grania na instrumentach dętych, nie tylko podczas swojego występu ale również podczas pamiątkowego zdjęcia, odbierania dyplomu czy opuszczając naszą świetlicę. Widać, że gra sprawia mu ogromną przyjemność, a co najważniejsze oprócz wyuczonych utworów bez problemu przygrywa spontaniczne melodie pasujące do sytuacji. 

 

Prezentacje muzyczno-teatralną przedstawiła grupa „Teatralnie Zakręceni” z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Strzebielinie. Instruktorzy Alicja Hilla i Karina Kwiatkowska przygotowały grupę dzieci za równo pod kątem muzycznym jak i artystycznym, a wyróżnić należy niebagatelne umiejętności młodych tancerek ! 

 

Kolejny występ to prezentacja Tatiany Orłowskiej z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łęczycach, przygotowanej przez Pana Sławomira Domskiego. Grająca na keyboardzie walc „Nad pięknym, modrym Dunajem” Tatiana wykazała się niesamowitymi umiejętnościami prezentując tak ambitny utwór. 

 

Po tym występie nadeszła pora na najmłodszy skład podczas tegorocznej Gali. „Śpiewające Brzdące” to jednocześnie nazwa zespołu oraz idealnie pasujący do występu opis. Uczniowie ZSP Łęczyce – Filia w Brzeźnie Lęborskim przygotowani przez Panią Monikę Naczk skradli serca publiczności jeszcze przed występem, dzięki fantastycznej prezencji uzyskanej dzięki uroczym, jednolitym strojom. 

 

Zespoł Wokalny z piosenką „Możesz Wszystko” z ZSP Łęczyce przygotowany przez Panią Katarzynę Hollander okazał się natomiast najliczniejszym składem tego dnia na scenie. Odwzorowali Oni popularny utwór muzyczny na tyle dobrze, że publiczność nie wahała się podśpiewywać wraz z artystami. 

 

Kolejne na scenie pojawiły się Klaudia Staniszewska oraz Patrycja Dampc. Najpierw w indywidualnym występie pierwszej wspomnianej i zaśpiewaniu „All of me” a następnie we wspólnym tańcu do piosenki „Kill this love”.  Pełny wachlarz emocji i natychmiastowe przejście z spokojnego do bardzo żywiołowego tonu na pewno dostarczyły wrażeń. 

 

Kolejny występ tuż po krótkiej przerwie po raz który w formie spektaklu teatralnego  zaprezentował zespół ” Mario Team” z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Strzebielinie, przygotowany przez Panią Mariolę Chodubską . Grając przedstawienie ” Śmiech w szkole” pokazali nam jak wyglądać mogłaby abstrakcyjna szkoła. Lekcje z przechodzenia gier ? Kartkówki z levelu 6 ? I wreszcie upragniona chęć uczniów do poczytania dzieł Szymborskiej ? Tak, mogliśmy zobaczyć jak to wygląda, nie ma co mówić, ciekawie to wymyślili ! 

 

Jedenastym występem tamtego dnia okazała się piosenka „Want to be” w wykonaniu Agaty Szwichtenberg. Pani Katarzyna Hollander przygotowała młodą artystkę z ZSP Łęczyce na tyle dobrze, że występ ten nie odbiegał od oryginału a publiczność zdecydowanie zaznajomiona z tekstem bawiła się fantastycznie. 

 

Przedostatni w kolejności na scenie pojawił się Kacper Klawikowski, przygotowany przez Pana Sławomira Domskiego. Kacper zaprezentował popularną „Musette” oraz „See, the hero comes” w wersji na trąbce, co na pewno było bardzo wymagającym zadaniem.

 

Na koniec części artystycznej z racji Dnia Papieskiego w piosenkach „Barka” oraz tańcu do „Raduje się dusza ma” tak zwana Arka Tediego z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie przygotowana przez Pana Tadeusza Piryckiego i księdza Rafała Kunowskiego porwała wszystkich zgromadzonych i zgodziła się zaangażować w występ wszystkich przybyłych gości.

 

Wszystkim występującym składamy serdeczne gratulacje i podziękowania. Z całego serca życzymy Wam dalszego rozwoju i dążenia do celu. Jednocześnie zapraszamy na przyszłoroczną, jubileuszową X Galę Dorobku Artystycznego. 

 

ZDJĘCIA Z GALI DOSTĘPNE TUTAJ

 

 

Skip to content