Sołectwo Łęczyce zwycięzcą turnieju piłki nożnej w Bożympolu Wielkim ! 

W sobotę 29 czerwca na boisku Orlik w Bożympolu Wielkim, rozgraliśmy turniej piłki nożnej w ramach ligi sołeckiej gminy Łęczyce 2019. Jest to piąta konkurencja w tegorocznej edycji. Pogoda dopisała i drużyny reprezentujące swoje sołectw, obowiązkowo z kobietą w składzie punktualnie o godzinie 10.00 zagrali pierwsze mecze.

 

Sołectwo Łęczyce wystawiło dwie reprezentację i już w pierwszych meczach pokazało, że w tej rywalizacji nie odda bez walki zwycięstwa w turnieju. Pierwszy mecz pomiędzy drużynami Strzebielino Wieś a Łęczyce I na korzyść tych drugich w stosunku 2:0. W kolejnym spotkaniu Łęczyce II zagrało z sołectwem Bożepole Małe, które w tym roku włączyło się aktywnie do rywalizacji. Wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 2-2, co tylko było zapowiedzią ciekawego turnieju. Kolejny mecz turnieju i z dobrej strony zaprezentowali się gospodarze Bożepole Wielkie. W swoim pierwszym meczu nieznacznie przegrali 4 – 3 z drużyną Łęczyce II. Także drużyna Łęczyce I nie zwalniała tempa wygrywając kolejne spotkanie 2-0 z Bożympolem Małym. Następne spotkanie zapowiadało dodatkowe emocje gdyż zagrały ze sobą drużyny z Bożegopola Małego i Wielkiego. W tym meczu gospodarze turnieju niestety nie potrafili znaleźć drogi do bramki i to Bożepole Małe w tym meczu otrzymało 3 punkty po wygranej 3-0.

 

W połowie turnieju na przód tabeli wyskoczyły obie drużyny z Łęczyce i pewne już było, że obie zagrają o pierwsze miejsce w turnieju. Łęczyce II pokonały Strzebielino Wieś 3-0 natomiast Łęczyce I, Bożepole Wielkie 5-2, i o tym kto wygra cały turniej decydował ostatni mecz pomiędzy zespołami z Łęczyc. W rywalizacji o miejsce III nie rezygnowało sołectwo Bożepole Małe, niestety w pojedynku ze Strzebielinem przegrało 3-0 i musiało zadowolić się czwartym miejscem w turnieju. Ostatnia kolejna spotkań to już szybciej wspominana rywalizacja pomiędzy drużynami z Łęczyc o pierwsze miejsce turnieju. Po bardzo wyrównanym meczu Łęczyce II wygrało 3 -2 i tym samym zajmuję pierwsze miejsce w turnieju. Ostatni mecz turnieju to walka o miejsce III i Strzebielino Wieś nie dała żadnych szans wygrywając 3 – 0 zajmując tym samym trzecie miejsce w turnieju.

 

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy natomiast najlepsze trzy drużyny pamiątkowe medale i puchary. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy już serdecznie do Świetlina 13.07.2019 roku na kolejne zawody z cyklu ligi sołeckiej junior i senior. Tym razem zagramy w piłkę siatkową.

 

~ Tomasz Myszewski 

Skip to content