W minioną sobotę tj 24.06.2019 w hali SP Łęczyce odbył się kolejny turniej z cyklu ligi sołeckiej junior oraz senior. Tym razem sołectwa rywalizowały w piłce koszykowej. Najlepszą drużyną turnieju okazała się bardzo zgrana drużyna reprezentująca Bożepole Wielkie. Już pierwszym meczu turnieju drużyna pokazała, że potrafi grać i wygrywa wysoko 33 do 5 z drużyną reprezentującą Łęczyce. Kolejny mecz pokazał, że walka o drugie miejsce jest w zasięgu każdej z drużyn.

Pojedynek pomiędzy sołectwami Strzebielino Wieś oraz Bożepole Małe na korzyść pierwszych
w stosunku 17 do 12. Po pierwszej kolejce seniorów rozegrany został pierwszy mecz juniorów
z Bożegopola Małego oraz Łęczyc. Mecz juniorów był na tyle wyrównany, że podczas całego meczu nie padł żaden kosz. I pierwszy mecz nie wskazywał kto wygra w turnieju juniorów.

Kolejne mecze turnieju to cały czas dominacja drużyny z Bożepola Wielkiego,
który tym razem pokonał Strzebielino w stosunku 24 do 12. W drugim meczu drugiej rundy Bożepole Małe pokonało sołectwo Łęczyce 19 do 8. Rewanżowe spotkanie juniorów przed trzecią serią gier tym razem po stronie drużyny z Łęczyc. Pokonali w pojedynku juniorów z Bożegopola Małego
15 do 7 i tym samym wygrali zawody.

Ostatnia seria spotkań gdzie w pierwszym meczu Bożepole Wielkie udowodniło,
że to im należy się pierwsze miejsce pokonali Bożepole Małe 32 do 14. Mecz ostatni kończący turniej był meczem o miejsce drugie w turnieju. Strzebielino Wieś po wyrównanym meczu wygrało
16 do 9 z drużyną z Łęczyc i tym samym zajmują drugie miejsce w turnieju.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze trzy pamiątkowe medale i puchary. Wspólne zdjęcie na koniec wszystkich uczestników, zakończyło sobotnie zmagania.

 

~ Tomasz Myszewski 

Skip to content