Liga Sołecka Gminy Łęczyce w roku 2018 dobiegła końca ! Ostatnim z wydarzeń wliczających się do tego cyklu był Bieg Patriotów w Świetlinie. Oto krótka relacja jednego z organizatorów wydarzenia, Tomasza Myszewskiego :

W minioną sobotę 10.11.2018 roku  w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w Świetlinie zawody biegowe i marszu Nordic Walking na 5 km w kategorii kobiet i mężczyzn.

Pogoda dopisała i na starcie zawodów mieliśmy około 40 uczestników marszu
i 40 uczestników biegu. Gdy startowali zawodnicy Nordic Walking grupa biegaczy w świetlicy wiejskiej w Świetlinie śpiewali pieśni patriotyczne w akompaniamencie pana Domskiego z Łęczyc. Trasa biegu była wymagająca w szczególności ostatni kilometr, gdy zawodnicy musieli wspinać się pod górę
i to chyba najbardziej pozostanie w pamięci uczestników. Najlepszymi w kategorii Nordic Walking wśród mężczyzn z czasem 33.52 został pan Piotr Brzozowski ze Sławna. Na drugim miejscu podium sklasyfikowany został z czasem 33.56 pan  Leonard Naczk z Lęborka. Trzecia pozycja wśród mężczyzn z czasem 35.29 także zawodnik z Lęborka Wiesław Smarszcz.

W kategorii kobiet całe podium dla zawodniczek z Lęborka. Na pierwszym miejscu z czasem 36.07 sklasyfikowana została Wiktoria Naczk. Na kolejnych miejscach z czasem 36.28 Cirocka Małgorzata oraz Anna Szymanowska z czasem 37.12.

Na zakończenie biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz pamiątkową koszulkę. W czasie gdy zawodnicy z marszu Nordic Walking odpoczywali w świetlicy, śpiewając pieśni patriotyczne na starcie zameldowali się biegacze.

Najlepszymi w kategorii biegu okazali się  Artur Nowicki z Malczyc czas 19.16, Łukasz Mielewczyk Wicko czas 20.01 oraz Arkadiusz Petka Lębork z czasem 20.49. Wśród kobiet najlepsza zawodniczką została pani Justyna Głuchaczka z Brzeźna Lęborskiego z czasem 23.36 kolejne miejsca dla pań Dorota Ciercka Nawcz z czasem  25.15 i na najniższym stopniu podium Naczk Agnieszka z Lęborka czas 26.23. Warto nadmienić iż pani Agnieszka Naczk startowała w obu konkurencjach marszu i biegu, co wymagało nie lada przygotowania, a pani Agnieszka wygrała marsz i w biegu sklasyfikowana była na miejscu trzecim.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale. Jak wszyscy uczestnicy w świetlicy wiejskiej otrzymali gorący posiłek. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz talonami do wykorzystania w sklepie sportowym biegacz.pl. Po oficjalnym wręczeniu pucharów odbyło się losowanie nagród dla uczestników zawodów. Główną nagrodą był robot kuchenny wielofunkcyjny, która wylosował pan Leonard Naczk z Lęborka. Rozlosowanych zostało 40 nagród ,więc płowa uczestników wróciła z zawodów z upominkami. Nagrody wręczała dyrektor Gminnej Instytucji Kultury w Łęczycach z siedziba w Strzebielinie pani Hanna Mancewicz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już za rok na III bieg Patriotów w Gminie Łęczyce.

Po tych zawodach wszystko już było jasne. W trakcie uroczystego zakończenia, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Kisewie odbyła się dekoracja zwycięzców. O cyklu imprez, rywalizacji i wynikach z całego roku p.Tomasz Myszewski – organizator oraz specjalista ds. sportu i rekreacji w Gminie Łęczyce pisze tak :

W klasyfikacji końcowej uzyskując 1075 pkt zwyciężyło Strzebielino Wieś. Na drugim miejscu sklasyfikowane zostało sołectwo Łęczyce zdobywając  łącznie 670 pkt. Rzutem na taśmę w ostatniej konkurencji na podium wskoczyło sołectwo Brzeźno Lęborskie, które także wystawiło pełną obsadę  podczas zawodów i z wynikiem 470 pkt zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z tego miejsca składamy również ogromne podziękowania wszystkim uczestnikom, sołtysom, osobom które przyczyniły się choćby w najmniejszym stopniu do organizacji całej ligi, kibicom i wszystkim wspomagającym. GRATULACJE DLA WAS ! 🙂