17 października 2018 roku w naszej gminie odbyła się Gala 2018 – VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół organizowany przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę  w Łęczycach  z siedzibą w Strzebielinie przy współpracy z firmą GAZ SYSTEM.

 

Do świetlicy wiejskiej w Kisewie przyjechały wszystkie szkoły z terenu Gminy Łęczyce wraz ze swoimi opiekunami. Zaproszeni goście oraz artyści zostali przywitani przez Dyrektora Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach – Panią Hannę Mancewicz.

 

Po krótkim powitaniu zaprezentowano prace plastyczne wykonane przez uczniów ze szkół w Rozłazinie oraz Strzebielinie. Prace uczniów można było podziwiać na wystawie przygotowanej w świetlicy, która tworzyła jednocześnie dekorację sceny.  W międzyczasie do swoich występów przygotowywali się artyści ze szkoły w Bożympolu Wielkim. Młodzież prowadzona przez panią Violettę Keller zaśpiewała piosenkę pt „Nie łam się”. Następnie Jagoda Waszkinel, jedna z uczennic zaprezentowała nam piosenkę K. Sobczyk „O mnie się nie martw”. Zaraz po występie młodej artystki zaprezentowany został „Taniec w kapeluszach” artystów tejże szkoły. Uczniowie rozwijający swoje talenty  w zespole teatralnym „Słowo” przygotowali również przesympatyczny, pouczający występ pt. „Porady Dobrej Wróżki”.  Rozbrykane  dzieci ze szkoły w Brzeźnie Lęborskim skocznie zawładnęły sceną. Klasa I ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnie Lęborskim starała się przywołać do nas szybciej zimę swoim „tańcem śnieżynek”, lecz aura ich występu była bardzo ciepła. Dzieci z klasy II zaprezentowały nam występ taneczny do utworu „Miłość w Zakopanem”. 🙂 🙂 

Chwilę po tych wspaniałych występach wokalny talent pokazały nam uczennice ze Szkoły Podstawowej w Łęczycach.  Tatiana Orłowska zagrała nam szaloną, ludową Poleczkę. Natomiast Martyna Sokołowska swoim pięknym głosem niczym Adelle, zaśpiewała piosenkę pt. „Skyfall”. Utalentowana Katarzyna Malottke zaprezentowała nam niesamowite wykonanie piosenki pt „Like I’m Gonna Lose You”
, Megan Trainor.  

Grupa uczniów pod słodką nazwą „Tęczowych Pianek” ze szkoły w Rozłazinie przedstawiła swoją wersję piosenki pt „Co nam w duszy gra?” oraz taniec „Papaya Dance”. Niesamowite są te energetyczne „Pianki” 🙂 

 

Zespół taneczny „Girls” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzebielinie zaprezentował nam układ taneczny, a wokalistka – Klaudia Staniszewską przygotowała piosenkę pt. „Księżniczka”. Ciekawą propozycją taneczną był wzruszający układ choreograficzny „Wytańczyć Niepodległą” przygotowany przez Teatralnie Zakręconych. 

 Występy kończyła grupa teatralna „Mario-Team”, która przedstawiła nam scenkę kabaretową pt. „Śmiech w szkole – szkoła w śmiechu”. Szkoła w krzywym zwierciadle była jednocześnie pouczająca i zabawna.

Na zakończenie tych wspaniałych występów zostały wręczone dyplomy, podziękowania  i statuetki dla szkół. Uczestnicy reprezentujący poszczególne szkoły zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Nagrodą dla dzieci i młodzieży jest wyjazd do kina dla wszystkich, którym „kultura w duszach gra”.   🙂 🙂 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instruktorom i nauczycielom, którzy kreatywnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali występy artystyczne na naszą GALĘ 2018.

 

Dziękujemy: Pani Alicji Hilla i Karinie Kwiatkowskiej, Pani Beacie Marcinkiewicz – Godlewskiej, Pani Marioli Chodubskiej i Pani Helenie Góreckiej – Tenderenda, Panu Tadeuszowi Piryckiemu, Pani Marii Liedtke i Pani Magdalenie Nowak, Panu Sławomirowi Domskiemu
i Pani Ewelinie Stawskiej, Pani Marioli Kwiecień i Pani Dorocie Pranga, Pani Violetcie Keller, Pani Annie Malinowskiej i Pani Małgorzacie Koleśnik.

 

Szczególne podziękowania składamy Firmie GAZ – SYSTEM za pomoc przy finansowaniu tego pięknego
i wielobarwnego przedsięwzięcia. 

 

 

 

Skip to content