Deszcz nas nie wystraszył, co więcej, z czasem, to Nam udało się wystraszyć deszcz !  Kto nie widział, niech żałuje, bowiem takie właśnie rzeczy działy się podczas SOBÓTKI w Nawczu.

 

Sobota 23 czerwca, godzina 15:00 i przygotowania do rozpoczęcia imprezy. Lekka mżawka zdaje się rozkręcać, ale my również. Gra terenowa wokół świetlicy wiejskiej rozstawiona, na namiotach zawieszana ostatnia ściana, zza rogu pierwsi goście ciekawi, co takiego będzie się działo … Zdeterminowani i w dobrych nastrojach rozpoczęliśmy Sobótkę, tuż po przyjeździe autokarów z dziećmi z lokalnych świetlic naszej Gminy. Udało nam się nawet rozpalić solidne ognisko, którego mistrzem został Pan Stenka dzielnie podtrzymując nasz sobótkowy ogień.
Deszcz nikomu nie przeszkadzał, a z czasem okazał się dodatkową atrakcją
  tworząc szalone fontanny przy zjeździe z „dmuchańców”.

 

Dzięki uprzejmości Pani Sołtys Marii Moch oraz Paniom z  Rady Sołeckiej wszyscy mogli  skosztować chrupiących, cieplutkich frytek. Smażona kiełbaska, jak przystało przecież na sobótkę, ogórki, napoje i słodycze uzupełniły brzuchy młodszych i starszych.  Żebyście jednak nie pomyśleć, że tylko jedliśmy … dla każdego znalazło się coś ciekawego. O aktywną stronę naszej sobótki dla każdego zadbał animator sportu – Tomasz Myszewski, który przeprowadził dzieci przez rzuty balonem w parach, grę w „ bulę ”,
strzały do bramki w mundialowej i skoki w workach.

 

W międzyczasie, drużyny reprezentujące Bożepole Wielkie, Świetlino, Rozłazino, Kaczkowo oraz dwie drużyny z  Nawcza wzięły udział w poszukiwaniu kwiatu paproci. Gratulujemy wszystkim drużynom, bowiem każdej udało się znaleźć ten symboliczny kwiat niosący szczęście… i słodką niespodziankę w środku.  Nad stroną wizualną całego wydarzenia czuwała  Halinka Lademann z nie małą pomocą cichej pomocniczki Gabrysi.

 

Nie były to jednak jedyne zmagania sportowo – rekreacyjne. Zdaniem każdej ze świetlic było przygotowanie wianka sobótkowego. Decyzją komisji wyróżnienia otrzymały niezwykłe wianki przygotowane przez Świetlino i Bożepole Wielkie. Natomiast I miejsce zajęła świetlica w  Kaczkowie wykonując tradycyjny wianek ze  świeczkami, takie właśnie wianki puszczano na wodę w tą jedyną noc w roku.
II miejsce zajął wianek pleciony z polnych kwiatów i paproci wykonany przez świetlicę w Rozłazinie,
a III miejsce zajęli nasi gościnni gospodarze, czyli świetlica wiejska w Nawczu. 
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne GRATULACJE !

 

Sobótkę zakończyliśmy pokazem POI  – ognistym spektaklem w wykonaniu p. Jacka Milbrod,
który zakręcił i pomachał prawdziwymi kulami ognia.

 

Serdecznie dziękujemy Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej Nawcza – Panie jesteście nieocenione !  Dziękujemy też  Panu Mering, za dodatkową porcję smakołyków dla najmłodszych. Dziękujemy naszym opiekunkom świetlic, że pomimo deszczu pomagałyście nam i bawiłyście się razem z nami.

 

Szymon Hennig

 

 

 

Skip to content