W minioną sobotę 21.04.2018 r. w hali SP Łęczyce odbył się  turniej piłki siatkowej zaliczanej do Ligi Sołeckiej 2018. Do zawodów przystąpiło siedem drużyn ze zgłoszonych dziesięciu. Zespoły przed zawodami brały udział w losowaniu.

Grupa A: Dąbrowa Brzezieńska, Brzeźno Lęborskie, Świetlino rywalizowały między sobą o jak najwyższą lokatę w grupie. Pierwszy mecz tej grupy Dąbrowa – Brzeźno zakończony wynikiem 1-2 (9-15,15-7,11-15) zapowiadał emocje od samego początku. Bezkonkurencyjny w grupie A okazał się zespół ze Świetlina, który odpowiednio wygrał dwa mecze nie tracąc seta z Dąbrową ( 15-6,15-9) oraz Brzeźnem Lęborskim (15-7,15-11).

Grupa B: w której rywalizowały cztery zespoły Łęczyce, Strzebielino Wieś, Kaczkowo                  i Chmieleniec. Najlepszą drużyną w tej grupie i awans do finału wywalczył zespół z Łęczyc wygrywając po 2:0 kolejno z Strzebielino Wieś (16-14, 19-17), Chmieleniec (15-5,15-5), Kaczkowo (15-8,15-5).
Na drugim miejscu sklasyfikowana została drużyna Strzebielino Wieś. Pomimo porażki                       z zespołem z Łęczyc, wygrywali kolejno z Kaczkowem (15-8, 15-4) oraz Chmieleńcem (15-8,15-10) i tym samym walczyli o miejsce III w  turnieju. W meczu decydującym o trzecie miejsce w grupie drużyna z Kaczkowa pokonała 2-1 (15-8,14-16,15-4) Chmieleniec i tym samym zagrali w meczu o miejsce piąte.

Po fazie grupowej, była  walka o miejsca. Na VII miejscu sklasyfikowany został zespół
z Chmieleńca. W meczu o miejsce V turnieju Kaczkowo pokonało 2-1 drużynę z Dąbrowy. W meczu o miejsce III Strzebielino Wieś nie dało szans drużynie z Brzeźna Lęborskiego wygrywając 2-0 (15-12,15-8).

W meczu finałowym spotkały się najlepsze w grupach tego dnia drużyny
tj. Łęczyce i  Świetlino. Na zakończenie jak zawsze były emocje. Zespoły sprawiły, że rywalizacja do ostatniej piłki przesądziła o zwycięstwie. Pierwszy set to wygrana Łęczyc 25-19, natomiast w kolejnym secie jak i team break’u Świetlino pokazało klasę wygrywając 25-23 oraz 15-13 i tym samym wygrali całe zawody.

Najlepsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz medale ufundowane przez Gminna Instytucję Kultury i Bibliotekę w Strzebielinie. Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody już 04.05.2018 r. do Nawcza.