W dniu 07.04.2018 r w Bożympolu Wielkim odbył się II etap  MTB Pomerania Łęczyce powered by ProSport. Organizator MTB Pomerania p. Marek Wróbel wraz z  Gminą Łęczyce oraz  Gminną Instytucją Kultury i Biblioteka w Strzebielinie zorganizowali super zawody
w słonecznej atmosferze.  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy byli z nami podczas zawodów. Nie zabrakło niczego, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale, oraz drobne upominki. Warto nadmienić, że w zawodach brali udział zawodnicy z Polski i Europy min: Niels Jakobsgaard, Rimas Czernialis, Massimo Berton.

Zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych:

Junior do 8 lat, Junior 9-11, Junior 12-14, Speed (30 km) oraz Mega  (62 km)

Na dystansie Speed królowali; Sławek Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team Poznań ) i Agnieszka Zabrocka (MLKS Baszta Bytów).

Na dystansie Mega nie mieli sobie równych: Daniel Majkowski (FTI Racing Team Poznań) oraz Agnieszka Patoka (Trek Gdynia)

Na dwóch pierwszych edycjach wprowadzone zostały również nowości – klasyfikację w ramach premii górskiej na Stravie. Na pierwszej edycji z pośród Pań wygrała Monika Kulling z KLIF MTB Team Chłapowo, a na drugiej Kinga Tomaszewska z FTI Racing Team Poznań. Najlepszym góralem z pośród Panów na obydwu wyścigach pozostał póki co niezmiennie – Piotr Rzeszutek z @Klub kolarski Lew Lębork. Nagrody dla najlepszych górali ufundował ProSport – sklep rowerowy.

W kategorii specjalnej, Fit Challenge, królował Łukasz Meyer z Luk-Connect Racing Team Strzebielino.

W kategorii Juniorów dobra zabawa i przed wszystkim liczyło się ukończenie trudnych tras. Każdy z uczestników, których było ponad  30 otrzymał pamiątkowe medale.  

Szczególne podziekowania  harcerzom z 24 Bożepole DH i Ochotniczej Służbie Ratowniczej w Lęborku, jak również całemu zespołowi z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bożegopola Wielkiego za sprawną akcję i niezawodną pomoc w organizacji wydarzenia i na trasie wyścigu.

 

 

Tomasz Myszewski
GIKiB Łęczyce

 

 

 

Skip to content