Wyjątkowe święto wymagało wyjątkowych uroczystości. Takie przesłanie przyświecało pracownikom Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie na początku marca bieżącego roku. Dzień Kobiet bez wątpliwości zasługuje na miano wyjątkowego, nie tylko ze względu na swoją specyficzną historię. W tym dniu na cześć każdej matki, siostry, żony, cioci, pięknej nieznajomej – dosłownie każdej kobiety na świecie składa się życzenia, podarki, organizuje wydarzenia.

 

Piękne Panie z naszej Gminy spotkały się w świetlicy w Kisewie, które stało się tego dnia  stolicą kobiet.
Gościliśmy  tego dnia ponad 150 osób.  Dla zebranych Pań przygotowano tego dnia wiele atrakcji. Po eleganckim powitaniu i oficjalnym rozpoczęciu imprezy przez p. Andrzeja Kostucha, – sołtysa Bożegopola Małego  na deskach sceny wystąpiła Pani Dorota Reszke, z monodramem „Shirley Valentine”. Monodram  wydobył  na światło dzienne kilka prawd na temat relacji damsko – męskich, wszystko oczywiście w humorystycznym tonie. „Oberwało się” męskim charakterom, stereotypom i drobiazgom którymi żaden Pan chętnie się z nikim nie dzieli. Spektakl zakończył się oklaskami, Panie z uśmiechem na ustach poczuły się zjednoczone w problemach związanych z męskim światem.  Aby poprawić nieco całokształt tej żartobliwej opinii pracownicy Gminnej Instytucji Kultury w eleganckich strojach postanowili, że trafią do serc swoich gości., a to jak droga  tam prowadzi przez … żołądek.

 

Przy ciepłych potrawach, słodkich i słonych przekąskach Panie oczekiwały na koncert zespołu Alibi, który zdecydowanie na długo zapadnie w pamięć wszystkich uczestników. Pozytywna energia płynąca ze sceny, hity lat 70, 80 oraz 90 i zaangażowanie artystów sprawiły że tańce, zabawa i śmiech nie ustawały. Podczas całości do dyspozycji gości była Pani Katarzyna Angel – wróżka,  do której z zapytaniem o przyszłość zgłosiła się nie jedna kobieta. Po trzech „bisach” zespołu Alibi i konkursie na zakończenie imprezy, zadowolone Panie rozjechały się do domów.

 

 Chcemy Wam drogie Panie jeszcze raz serdecznie podziękować  za udział w tym radosnym wydarzeniu. Bardzo serdecznie dziękujemy też artystom i każdemu,  kto choć w najmniejszy sposób przyczynił się do organizacji Gminnego Dnia Kobiet. Życzymy, aby dobre słowa usłyszane tamtego wieczoru spełniały się Wam przez cały rok. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:
http://gik-leczyce.pl/galeria/nggallery/galerie-2018/Dzie%C5%84-Kobiet-w-Kisewie—08.03.2018

 

Skip to content