gala

Kisewo, 18 października 2017r., godz.10.00

pdfKarta zgłoszeniowa
pdfGALA_2017_-_Regulamin.pdf

VII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce pn. „GALA 2017” odbył się  w tym roku 18 października w świetlicy wiejskiej w Kisewie. Głównym organizatorem imprezy była Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie. Głównym sponsorem tego wydarzenia była firma  GAZ – SYSTEM.  Do wzięcia udziału w Przeglądzie zostały zaproszone wszystkie szkoły z terenu Gminy Łęczyce.

Dzięki pracy nauczycieli –instruktorów mogliśmy podziwiać działania kulturalne przygotowane przez Szkołę Podstawową im. J. Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim, Szkołę Podstawową w Brzeźnie Lęborskim, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Strzebielinie Osiedlu, Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie oraz Szkołę Podstawową  im. M.Konopnickiej w Łęczycach.
Poszczególne prezentacje pokazują nam co roku jak wielobarwna kulturowo jest oferta placówek, jak w wielu, różnorodnych obszarach kultury mogą działać dzieci i młodzież naszych szkół.
Szkoły wystąpiły w następujących prezentacjach :
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Strzebielinie Osiedlu                    

 1. Zespół „Teatralnie zakręceni” – „Taniec Hiszpański”. Instruktor – Alicja Hilla \ Karina Kwiatkowska.
 2. Chór Szkolny z utworem „Słońce w muszelce” oraz „La Paloma”. Instruktor – Beata Marcinkiewicz – Godlewska.
 3. Kabaret „Mario Team” w przedstawieniu pt. „Zemsta na wesoło”, Instruktor – Mariola Chodubska.

Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Lęborskim

 1. Koło taneczne „Gwiazdeczki” – „Taniec grymasów”. Instruktor – Dorota Pranga.
 2. Uczniowie klasy III – taniec  „Shapf of you”” Instruktor – Dorota Pranga.
 3. Kultura kaszubska: piosenka „Tata i koza” i taniec ludowy „Klepocz” – klasa I i III. Instruktor – Renata Hopa
 4. Dzieci kl.”0” z piosenką „Czekolada” Instruktor – Mariola Kwiecień.

Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie

 1. Filip Krupski grał nam przepięknie utwór „What a wonderfull world” i „Harwes”. Instruktor – Lucyna Czajka
 2. Alicja Łukasiewicz, Michalina Jagodzińska, Zuzanna Papała i Oliwia Walczykowska wyśpiewały nam utwór „Przez ile dróg”. Instruktor –   Dorota Radtka        
 3. Zosia Kaczykowska śpiewała piosenkę pt. „Pieski małe dwa”.Instruktor –Tadeusz Pirycki
 4. Marta Kobiella  zaśpiewała “Straszny budzik”. Instruktor – Tadeusz Pirycki

Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim

 1. Chór Bel Canto zaprezentował nam utwór „Miłość rośnie wokół nas” wraz z kołem teatralnym oraz „Po raz pierwszy widzę”. Instruktor – Aleksandra Ropela, Anna Malinowska.
 2. Zespół taneczno – gimnastyczny w układzie pn. „Ja się nie nudzę”. Instruktor – Henryka Szpica
 3. Amelia Cebula i Bernadetta Dampc wystąpiły w pantomimie  „Drewniane lalki” autorstwa Moniki Malec. Instruktor – Irena Wejer

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Łęczycach
1.    Zespół wokalny wykonał dwa utwory : W sumie nie jest źle” M.Rodowicz i „Lion sleeps tonight”. Instruktor – Katarzyna Hollander

Scenografię Gali organizujemy zazwyczaj w formie wystawy prac plastycznych przygotowanych nam przez szkoły. W tym roku również tak było, wykorzystaliśmy przepiękne prace przygotowane przez dzieci pod okiem nauczycieli.  Były tam eko-sowy, barwne witraże, „fantazje”, wyklejanki z nakrętek i prace wykonane przeróżnymi technikami. Dziękujemy Wam serdecznie nasi artyści za tak cuuuudowne dzieła.

W Przeglądzie uczestniczyło około 250 osób. Wszyscy uczestnicy zostali oczywiście nagrodzenie wielkimi brawami, dyplomami, statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi dla swoich szkół. To jesienne spotkanie przyjaciół małych i dużych zawsze nastraja mnie optymistycznie. Dzieci i młodzież wnoszą tyle entuzjazmu i niewymuszonej radości. Świetlica w Kisewie naprawdę promienieje niesamowitą aurą, gdy przyjeżdżacie tutaj. Uwielbiam to. A wysoki poziom występów i prac i to, że nadal „chce się chcieć” daje mi impuls do dalszych działań. Dziękuję Wam za to spotkanie pełne tak pozytywnej energii.

Szczególne podziękowania składamy też Firmie GAZ – SYSTEM za pomoc przy finansowaniu tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Hanna Mancewicz

Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem projektu „GALA 2017” Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce”.
W ramach swej działalności GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy między innymi z zakresu odpowiedzialnych inwestycji i ekologii.
Prowadzone przez spółkę inwestycje w zakresie rozbudowy systemu przesyłowego, służące dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz bezpieczeństwu energetycznemu kraju, wzmacniają poczucie odpowiedzialności GAZ-SYSTEM S.A. za mieszkańców regionów oraz wykorzystywane zasoby naturalne. Spółka dokłada wszelkich starań, aby podejmowane działania były w pełni rozumiane i akceptowane, realizowane z poszanowaniem środowiska oraz stwarzały szansę na to, by dany region odnosił korzyści z wdrażanych projektów.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Kluczowym zadaniem GAZ-SYSTEM S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

gazsystem logo

Skip to content