W Nawczu odbył się sobótkowy festyn. Atrakcji dla małych i dużych nie brakowało.

Impreza zorganizowana była obok świetlicy na świeżym powietrzu. Ponieważ scena, na której występowały zespoły, była zadaszona, przelotny deszczyk nie zakłócił przebiegu artystycznych występów. Obok świetlicy, która cały czas była otwarta, usytuowana została napompowana powietrzem zjeżdżalnia, dostarczająca najmłodszym uczestnikom imprezy wspaniałą zabawę. Całej imprezie towarzyszyło ognisko, przy którym odbyły się świętojańskie tańce i hulanki.

Wszyscy uczestnicy imprezy zostali powitani przez dyrektor GIKiB – Hannę Mancewicz. W pierwszej fazie festynu ,,Dla każdego coś miłego” – były różnego typu dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowanki i wspólne zabawy, w których szczególnie uczestniczyła młodzież. W dalszej fazie imprezy były „animacje, czyli zielone brykanie”. Kolejnym punktem programu sobótki była znakomicie zaprezentowana I część koncertu zespołu ColoRed, która została nagrodzona gromkimi brawami. Na estradzie wystąpiła też z koncertem Gminna Orkiestra Dęta ze Strzebielina pod batutą kapelmistrza Zygmunta Labudy. Później trzy zespoły składające się z dzieci i młodzieży, poszukiwały Kwiatu Paproci. Organizatorzy przygotowali i oznakowali trasy, po których poruszali się uczestnicy konkursu.

W dalszej części programu artystycznego wystąpiła Kapela Bożepolanie w strojach kaszubskich, prezentując znakomicie zarówno grą, jak i śpiewem utwory regionalne, które zostały nagrodzone rzęsistymi oklaskami. Swój występ koncertowy zaprezentował też zespół Octava. Wieczorem rozpoczęły się tańce i hulanki przy podkładzie muzycznym.

M. Kaliński

Skip to content