Dzieci i młodzież mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Gminną Instytucję Kultury min: malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, dmuchaniec, konkursy i komiczne zawody sportowe. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało prezent.
Dla wszystkich grały zespoły: ColoRed, Gminna Orkiestra Dęta, Bożepolanie, Octava. Na scenie wystąpiły również dzieci z Nawcza tańcząc do hitów: „Chocolatte” oraz  „Po co, po co?”

Pani Sołtys zapewniła poczęstunek: chrupiące frytki, kiełbaski, ciasto, napoje.
Zwieńczeniem imprezy była gra terenowa „W poszukiwaniu kwiatu paproci” dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia odwiedzili Nawcz. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy zespoły, które pomimo zróżnicowania wiekowego świetnie się zgrały. Starsi opiekowali się młodszymi, jak za dawnych lat. Na trasie czekały na dzielne drużyny zadania z wiązane z legendą o Sobótce i Sieciechu. Na koniec każda drużyna odszyfrowała wiadomość otrzymaną od Sobótki, dzięki której kwiat paproci został odnaleziony.

Składamy serdeczne podziękowania artystom, dzieciom, dorosłym gościom, Panu, który spontanicznie pomógł smażyć frytki, a przede wszystkim Pani Agnieszce Pobruckiej- gospodyni świetlicy w Nawczu oraz Pani Sołtys Marii Moch

Skip to content