26 kwietnia 2017r. w świetlicy w Kisewie odbył się już VII Międzypowiatowy Konkurs Pierwszej pomocy dla gimnazjalistów „Ratuj Moje Życie”.
Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie zasad pierwszej pomocy oraz pogłębianie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia a także sposobów udzielania pomocy poszkodowanym.

W tym roku w konkursie wzięło udział 8 drużyn. Gościliśmy gimnazjalistów z następujących szkół: Gimnazjum w Strzepczu, Gimnazjum w Łebie, Gimnazjum w Lini, Gimnajzum w Nowej Wsi Lęborskiej, Gimnazjum w Łęczycach, Gimnazjum w Bolszewie, Gimnazjum w Cewicach oraz Gimnazjum w Bożympolu Wielkim. Każdy zespół składał się z trzech osób.

Konkurs był podzielony na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. W pierwszej części
każdy z uczestników mógł sprawdzić swoja wiedzę rozwiązując test składający się z 31 pytań z zakresu pierwszej pomocy. W drugiej części gimnazjaliści mogli sprawdzić swoją wiedzę praktyczną. Organizatorzy przygotowali pozoracje przedstawiające sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu a bardzo często pojawiając się w codziennym życiu. Drużyny musiały udzielić pomocy kobiecie, która została poparzona, budowlańcowi, który w trakcie remontu uległ wypadkowi, rowerzyście potrąconemu przez samochód oraz pilarzowi, który w trakcie wycinania drzew stracił przytomność. Młodzież bardzo dobrze poradziła sobie zarówno w zmaganiach teoretycznych jak i praktycznych.

Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania zaprzyjaźnionym szkołom, które od kilku lat przyjeżdżają na ten właśnie konkurs i z roku na rok prezentują wyższy poziom Dziękujemy również Ochotniczej Służbie Ratowniczej z Lęborka za pomoc w organizacji i przebiegu konkursu.

Poniżej lista nagrodzonych:
I MIEJSCE –  Gimnazjum w Nowej Wsi Lęborskiej
II MIEJSCE – Gimnazjum w Strzepczu
III MIEJSCE – Gimnazjum w Lini
IV MIEJSCE –  Gimnazjum w Bolszewie
V MIEJSCE – Gimnazjum w Cewicach
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok

Skip to content