W Świetlinie, najjaśniejszej miejscowości Gminy Łęczyce już się zazieleniło. A to za sprawą uczestników Imprezy zorganizowanej przez Gminną Instytucję Kultury z okazji obchodów dnia Św. Patryka, patrona Irlandii.

Na dzieciaki z naszych Świetlic i ich opiekunów zawsze możemy liczyć. Przybyli tłumnie na grę terenową, uzbrojeni w zielone stroje, transparenty, atrybuty związane z Irlandią. Gra dostarczyła wiele emocji. Pogoda iście irlandzka towarzyszyła im na trasie oraz podczas kiełbaskowego ogniska.

Gdy Jury podliczało punkty, uczestnicy mieli okazję postrzelać z łuku, odpocząć, ogrzać się przy ognisku.

Następnie ulicami Świetlina przeszła zielona parada. Grała irlandzka muzyka, udekorowani uczestnicy gry i mieszkańcy z uśmiechami, machali zielonymi szarfami i cieszyli się z czasu spędzonego razem.

Po paradzie zatańczyliśmy irlandzki flash mob. Niesamowity jest widok sześćdziesięciu osób tańczących ten sam układ. Nastąpiło ogłoszenie wyników gry. Tryumfowało Kaczkowo- Duckstown. Leprechaun został odnaleziony razem z garnkiem pełnym złota, który przypadł w udziale dzieciom ze zwycięskiej drużyny.

Imprezę zwieńczył występ zespołu grającego irlandzką muzykę, SLAINTE z Bożegopola. Pan Michał Cieśluk pokazał swój talent. Publiczność była zachwycona.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za ogromną pomoc w zorganizowaniu tej imprezy Pani Sołtys Iwonie Konkol, Panu Leśniczemu Dawidowi Pankiewicz, Krystianowi Dzięgielewskiemu za rolę Leprechauna.

Skip to content