Pierwszy Turniej Sołecki już za nami! Ale to były emocje! Do rywalizacji zaangażowało się aż 11 drużyn z naszej Gminy, wow!

Całą imprezę rozegraliśmy w systemie BRAZYLIJSKIM! Wielu zawodników podczas rozgrywek pytało o zasady tego systemu, więc na bieżąco wyjaśnialiśmy. Jednak dla pewności opiszemy go poniżej.

Ten system przy 12 planowanych drużynach okazał się najlepszym rozwiązaniem. Powszechnie uważany jest za jeden z najbardziej sprawiedliwych systemów gry. Nazywany jest również „systemem do dwóch przegranych”- dana drużyna odpada dopiero po przegraniu dwóch meczy. Oznacza, to, że nawet z jedną przegraną drużyna może osiągnąć bardzo wysoki wynik 🙂

Emocje były, a szczególnie było widać to w końcowej fazie Turnieju, w której zauważyć można było więcej fauli niż w poprzedniej fazie turnieju. Na szczęście profesjonalni sędziowie: Piotrowski Arkadiusz i Kwiatkowski Krzysztof panowali nad całym przebiegiem gry, za co serdecznie im dziękujemy. Najbardziej emocjonujące były oczywiście 2 końcowe mecze. Dużego pecha miało Świetlino. Szli jak burza aby ostatecznie w drodze o półfinał ulec drużynie która w ubiegłym roku nie brała udziału w naszych rozgrywkach, a w tym okazała się czarnym koniem Turnieju. Mowa tu o drużynie z Brzeźna Lęborskiego! Drużyna ta w rywalizacji o trzecie miejsce pokonała Sołectwo Strzebielino – Wieś wynikiem 2:0. W finale naszego Turnieju spotkali się ponownie finaliści z zeszłego roku, Łęczyce podjęło rękawice z Rozłazinem lecz tym razem szli łeb w łeb.. aż w końcowej fazie meczu Łęczyce podwyższyło wynik meczu na 1:0 i tę przewagę utrzymali do końcowego gwizdka sędziego Piotrowskiego. 

Nagrodzeni również zostali poszczególni zawodnicy:

  • Najlepszym bramkarzem okazał się Tomasz BARAN z drużyny reprezentującej Sołectwo Łęczyce.  Tomek nie wpuścił ani jeden piłki do swojej bramki podczas Turnieju!
  • Królem strzelców został Patryk Witusiński ze Świetlina który z wynikiem 1,67 bramek na mecz, został triumfatorem tej kategorii.

Wyniki poszczególnych meczy o miejsca:

FINAŁ:
ZENIT ŁĘCZYCE 1-0 ROZŁAZINO

MECZ O 3 MSC.
BRZEŹNO LĘBORSKIE 2-0 STRZEBIELINO –WIEŚ

MECZ O 5 MSC.
ŚWIETLINO 4-0 KACZKOWO

MECZ O 7 MSC.
DZIĘCIELEC 7-3 WYSOKIE

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie kibicom i zawodnikom! Serdecznie zapraszamy już 01.04.2017r na Turniej Tenisa stołowego  który odbędzie się w Szkole w Strzebielinie.  Rywalizacja w Lidze dopiero się zaczęła!

tabela sport 2017

Skip to content