Jednym z ważniejszych wydarzeń 2016 roku było otwarcie BIBLIOTEKI PUBLICZNO- SZKOLNEJ I CZYTELNI w Brzeźnie Lęborskim.

We wtorkowy wieczór mieszkańcy Brzeźna spotkali się po raz pierwszy w nowym obiekcie.  Uroczystość  miała niezwykle radosny i świąteczny charakter. Ksiądz Proboszcz Wojciech Czajkowski poświęcił obiekt. Wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt, Vice Wójt Pani Bożena Pruchniewska, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Licau, Radny Pan Tomasz Białobrzeski, Dyrektor GIKiB – Pani Hanna Mancewicz i sołtys Pani Kamila Kędziora  dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.  W przemówieniach gości mnóstwo było podziękowań i serdeczności  i jakoś tak ciepło i miło się zrobiło.   Po części oficjalnej pierwszy raz na scenie nowego obiektu wystąpiły z Jasełkami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnie Lęborskim. Zdolne maluchy wprawiły nas w zachwyt.  Zespół ColoRed towarzyszył małym aktorom przy śpiewaniu kolęd. Ooooch…jak oni śpiewali…wzruszająco się zrobiło i łzy trzeba było dyskretnie ocierać z tego wzruszenia.  Te niesamowite występy dały nowy początek dla kulturalnego rozwoju miejscowości.

W ramach prezentu radni Rady Gminy Łęczyce przekazali na rzecz Świetlicy nowoczesny telewizor, natomiast Pan Wójt i Pani z-ca Wójta niezbędny do umocowania uchwyt. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka sprezentowała mieszkańcom stół – piłkarzyki i stół do tenisa stołowego. Jak widać współpraca wszystkich spowodowała, że Mikołaj tego roku był dla mieszkańców Brzeźna baaaardzo szczodry.

Organizatorzy zadbali o uczestników organizując dla nich warsztaty dekorowania pierników i wykonywania ozdób świątecznych. Pomyślano również o najmłodszych, dla których zabawy taneczne poprowadziła Pani Alina – animatorka z GIKiB.

Brzeźno Lęborskie może pochwalić się piękną, kolorową, w pełni wyposażoną biblioteką, która bajkowymi kolorami  i wyposażeniem zachęca do czytania. Natomiast czytelnia będzie też pełnić funkcję Świetlicy, aby w pełni służyła mieszkańcom Brzeźna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu.

Nowy obiekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas realizacji zadania pn.: „Rozbudowa SP w Brzeźnie Lęborskim o bibliotekę gminną z czytelnią i sceną pokazową wraz z zakupem wyposażenia” w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura domów kultury.

Skip to content