10 grudnia Plac w Bożympolu Wielkim rozbłysnął tysiącem lampek świątecznych.W powietrzu unosił się zapach gorącego barszczu, a wokół rozbrzmiewały kolędy i śmiech dzieci. Wszystko za sprawą II Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez GIKiB, podczas którego mogliśmy nabyć wspaniałości świąteczne wykonane przez uzdolnionych twórców oraz smakołyki „upichcone” przez Koła Gospodyń.

Najwięcej atrakcji czekało na dzieci, które przy stoiskach GIK-u pracowały dzielnie z Elfikami, tworząc przepiękne bombki, pierniki i ozdoby choinkowe. W Biurze św. Mikołaja stała specjalna skrzynka, do której każdy mógł wrzucić list do M.  Trwały tam również zapisy do Konkursu na Najsłodszego Mikołaja.  Świąteczna kawiarenka obsługiwana przez Śnieżynki serwowała słodki poczęstunek, ciepłe pierogi, paszteciki, kawę, herbatę i hit Jarmarku -gorące kakao.
Pomimo zmiennej  pogody, nikt z uczestników nie zmarzł. A to za sprawą tego, co działo się na scenie. W atmosferę świąt wprowadziły nas zespoły: Retro Voice  i  ColoRed , a grupa „Przygoda” zainscenizowała przygotowania Elfów do Bożego Narodzenia, włączając do wspólnej zabawy dzieci ze świetlic, które licznie przyjechały na Jarmark. To było dla nich ważne wydarzenie, gdyż wzięły udział w Turnieju o Pastorał św. Mikołaja.  Dzieciaki zmagały się w trudnych świątecznych konkurencjach sportowych przygotowanych przez Elfa Pawła. Najlepszym zespołem okazała się świetlica z Bożegopola Wielkiego, ale wszystkie drużyny otrzymały mega paczkę słodkości i urządzenie do robienia popcornu na wspólne wieczory.  Dwie ze świetlic (Świetlino i Kaczkowo) pokazały nie tylko talent sportowy, ale również wokalny i zaśpiewały nam przecudnie trzy kolędy.

O godzinie 18:00 wszyscy uczestnicy Jarmarku, prowadzeni przez Gminną Orkiestrę Dętą przywitali  św. Mikołaja i przeszli z nim w Korowodzie wokół placu. Następnie na scenie Pani Dyrektor GIKiB, Hanna Mancewicz w asyście elfów i św. Mikołaja wręczyła nagrody za odbywające się wcześniej konkursy: na najpiękniejszą choinkę sołecką, na najpiękniejszy stroik świąteczny,  najsłodszego Mikołaja oraz wcześniej wspomniany Pastorał św. Mikołaja wywalczony w Turnieju Świetlic.

Ostatnim akcentem Jarmarku był koncert naszej wspaniałej Gminnej Orkiestry Dętej, podczas którego św. Mikołaj obdarzył upominkami wszystkie dzieci.
Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność, wspaniałą atmosferę i wspólną zabawę. To dzięki takim spotkaniom – nie tylko dzieci, ale również dorośli mogą poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki konkursów:

Najsłodszy Mikołaj to Mateusz Sikora z Bożegopola Wielkiego, Szymon Wieczorek i Kacper Czuja z Lęborka.

Najpiękniejsza Choinka Sołecka:
I miejsce: Sołectwo Dąbrowa i Sołectwo Rozłazino
II miejsce: Sołectwo Nawcz, Sołectwo Brzeźno i Sołectwo Kaczkowo
III miejsce: Sołectwo Świetlino i Sołectwo Bożepole Wielkie

Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy:

Kategoria dorośli:
I miejsce: Pani Kinga Adamska
II miejsce: Pani Marzena Borska oraz Pani Gabriela Wieczorek

Kategoria kl.I-III
I miejsce: Lilianna Bil
II miejsce: Kacper Łukasiewicz
III miejsce: Kacper i Jakub Majewscy

Kategoria kl. IV-VI
I miejsce: Emilia, Karolina, Katarzyna Krampa
II miejsce: Michalina Jagodzińska
III miejsce: Marcin Góra

Kategoria Świetlice
I miejsce: świetlica Kisewo
II miejsce: Świetlica Nawcz oraz Świetlica Kaczkowo

Kategoria KGW
I miejsce: KGW w Kisewie
II miejsce: KGW w Rozłazinie

Dodatkowo nagrodę zbiorową otrzymały zastępy ZHP z Bożegopola Wielkiego.

Turniej świetlic o Pastorał św. Mikołaja:
I miejsce: Świetlica z Bożegopola Wielkiego
II miejsce: Świetlica z Kaczkowa
III miejsce: Świetlica z Nawcza
IV miejsce: Świetlica ze Świetlina
Wyróżnienie: Świetlica z Rozłazina

Ho! Ho! Ho! Do zobaczenia za rok

Skip to content