Dnia 15.10.2016 w świetlicy w Kisewie odbył się Turniej „piłkarzyków”  zaliczany do Klasyfikacji generalnej Turnieju Sołectw w naszej gminie.  Zawody organizowane przez naszą instytucje cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Zmagania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:

 • dzieci 7-12 lat
 • 13- 15 lat
 • oraz kategorii open.

Rywalizację rozpoczęli najmłodsi , o godzinie 10:00 zarejestrowanych zostało 29 drużyn dwuosobowych, po czym rozpoczęły się zmagania na pięciu wcześniej przygotowanych „boiskach”.
Systemem brazylijskim  oraz do  6 strzelonych bramek wyłonione zostały cztery najlepiej spisujące się pary tego słonecznego poranka:

 • Wiktoria Bogusz i Fabian Stolarczyk (Kaczkowo)
 • Kacper Hewelt i Kondrat Pobrucki (Nawcz)

a także dwa rodzeństwa:

 • Karina i Kacper Karcz (Świetlino)
 • Daria i Agnieszka Baranowska. (Świetlino)

Te cztery zespoły zostały wpisane do Tabeli i systemem „każdy z każdym” wyłoniliśmy poszczególne miejsca po czym pierwsze i drugie miejsce z tabeli rozegrały finał zaś 3 i 4 drużyna w tabeli rozegrały pomiędzy sobą bój o 3 miejsce w Turnieju.

Tabela „finałowa” wyglądała następująco:

Drużyna Darii i Agnieszki Baranowskich rozegrała mecz o 3 miejsce przeciwko Wiktorii Bogusz i Fabianowi Stolaczykowi.  Był to bardzo zacięty pojedynek, lecz przy stanie 4:4 Fabian znakomicie wykorzystał bramkarza i strzelił bardzo ładną bramkę z dystansu, chwilę później Wiktora sprytnym zagraniem wykorzystała moment nieuwagi przeciwników i wykończyła ich pięknym golem na 6:4, i przy takim rezultacie to para z Kaczkowa cieszyła się z najniższego stopnia podium a Świetlino musiało zadowolić się pechowym 4 miejscem.

Po tym bardzo emocjonującym meczu o 3 miejsce każdy z niecierpliwością oczekiwał finału w którym zmierzyła się drużyna Kacpra i Kariny Karcz pomiędzy Kacprem Hewelt i Konradem Pobrudzkim.
Finał za sprawą utalentowanego Konrada przebiegł dość gładko. Dzięki pomocy Kacpra rozgromili oni parę ze Świetlina aż 6:1 !  I tym sposobem drużyna z Nawcza cieszyła się zwycięstwem w swojej kategorii wiekowej.
Nie długo po finale drużyny z kategorii  13-15 zostały wpisane do 6 drużynowej Tabeli , po czym rozegrały one mecze „każdy z każdym”. Tutaj również uznawaliśmy zwycięstwo drużyny która jako pierwsza zdobyła 6 bramek. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2 pkt za przegraną 1 pkt.

Tabela tej kategorii wyglądała następująco:

Podobnie jak w poprzedniej kategorii miejsca 1-4 rozegrały „finały”. Zasady w finale zostały lekko zmienione. Mecz o 3 miejsce i finał został rozgrany systemem „10minut mecz”” .W przypadku remisu decydowała tak zwana złota bramka. 

W tej kategorii wiekowej Kaczkowo nie miało sobie równych!  Zawładnęli oni bowiem całym podium!
Najpierw drużyna Daniela Walkusza i Klaudiusza Kolmetz rozegrała mecz o 3 miejsce przeciwko Klaudiuszowi Bogusz i Patrycji Formela. I to właśnie Ci ostatni zdobyli 3 miejsce przy wyniku końcowym i  z dość spokojną przewagą 16:10.
Następnie Kaczkowo czyli para Alicji Boryckiej i Batrosza Młyńczyka a także para Kuby Kadłubowskiego  i Wiktorii Orzechowskiej, przedstawiło nam piękny spektakl !  Najpierw na prowadzenie wyszła para Alicji i Bartka, później  gol za golem szli oni aż do stanu 8:8. Gdy emocje sięgnęły zenitu młoda Wiktoria odblokowała swoje umiejętności i jej zespół prowadził już 13:8,
Alicja próbowała jeszcze odrobić straty lecz Kuba nie dał jej na to szans i kiedy zegar wybił 10 minut finał skończył się wynikiem 14:9 dla pary Wiktorii i Kuby.

W trakcie trwania turnieju oczekiwaliśmy na zapisy do turnieju OPEN.  Zgłoszonych zostało 7 mieszanych zespołów, analogicznie do poprzedniej kategorii zostały one wpisane do Tabeli, lecz rzutem na taśmę zapisał się 8 zespół który później sprawił sporą niespodziankę.

Tabela w tej kategorii wyglądała następująco:

W tej kategorii mecze rozgrywane były do 10 bramek i zarówno mecz o 3 miejsce jak i Finał był bardzo spektakularny i emocjonujący za sprawą dwóch bardzo młodych zawodników. Najpierw w meczu o 3 miejsce mała Amelka Karcz pokazała wszystkim jak Robert Lewandowski strzela bramki w prawdziwych meczach i wraz z Mariuszem poprowadzili oni swój zespół na najniższy stopień podium.

W finale bardzo podobnych emocji dostarczył nam Kondrat Pobrucki  oraz dzielnie strzeżąca bramki jego mama Agnieszka. Młody napastnik celnie trafiał w światło bramki dlatego Łukasz i Patrycja musieli ustąpić w tym meczu  10:6. Zwycięzcami  tej kategorii zostali zatem Agnieszka i Kondrat Pubruccy z Nawcza  a ciekawostką jest to że to właśnie oni dołączyli do turnieju w ostatniej chwili…

Punkty przyznawane były za miejsca 1-4:

 1. 30pkt.
 2. 25pkt.
 3. 20pkt.
 4. 18pkt.

Po zliczeniu punktów we  wszystkich kategoriach wiekowych wyglądało to następująco:

 1. Kaczkowo = 95pkt.
 2. Świetlino = 88pkt.
 3. Nawcz = 60 pkt.
 4.  Rozłazino i Strzebielino wieś = 18pkt.

W takiej sytuacji do Klasyfikacji generalnej Turnieju Sołectw punkty zostały przypisane następująco: Kaczkowo – 30pkt.

 1.  Świetlino – 25pkt.
 2. Nawcz – 20pkt.
 3.  Rozłazino i Strzebielino Wieś – 18pkt.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY zapału i determinacji.
 Zapraszamy za rok!

Koordynator d/s Sportu i Turystyki
Paweł Rosik

Skip to content