Dnia 15.08.2016 roku w Rozłazinie odbyła się II edycja Biegu Rozłazińskiego i Marszu z Kijkami pod hasłem „Bieg po Radość z Życia”. W tym roku frekwencja na zawodach była dużo wyższa niż w roku poprzednim. Wystartowało 121 zawodników i zawodniczek. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg główny na 5 km (64 uczestników).
Pogoda i humory dopisujące zawodnikom miały wielki wpływ na poziom sportowej  rywalizacji.

 

W pierwszej kolejności swój dystans 100 metrów pokonywali najmłodsi biegacze. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatnich metrów.

Jako drugą konkurencję rozegrano bieg rekreacyjny na dystansie 1500 m. Uczestniczyło w nim 21 chętnych biegaczy. Na podium stanęli kolejno: Mateusz Reszka (Lębork), Paweł Radtka (Rozłazino) i Nikola Długowolska (Rozłazino). Medaliści otrzymali dyplomy, medale i bony pieniężne.

Po zakończeniu pierwszego biegu na linii startu zaczęli ustawiać się zawodnicy do marszu z kijkami. W rajdzie pieszym udział wzięło 26 osób. Pierwszy zawodnik potrzebował jedynie 33 minut i 17sekund na pokonanie dystansu 5 km. Był nim Pan Leonard Naczk z Lęborka. Miejsce na podium uzupełniły panie: Janina Rudnik oraz Hanna Szymanowska.
Z lekkim opóźnieniem mogliśmy przystąpić do biegu głównego, w którym udział wzięło 64 biegaczy. Pierwszy na metę biegu przybył Pan Krzysztof Rudnik (Krępa Słupska), który przebiegł dystans 5 km w czasie 17 minut i 45sekund. Kolejne miejsca na podium zajęli: Łukasz Bobrucki i Marcin Solski. Wśród pań najlepsza okazała się Pani Katarzyna Kazyaka (Gdynia), a na kolejnych miejscach uplasowały się panie: Elżbieta Wiczkowska (Linia) oraz Grażyna Miller (Strzebielino).
Wszyscy medaliści otrzymali bony pieniężne. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Na koniec imprezy przeprowadziliśmy losowanie loterii fantowej, w której  nagrodami głównymi była hulajnoga i rower górski.
Dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom za ich wkład pieniężny oraz rzeczowy, który przełożył się m.in. na ufundowanie nagród, pamiątek, koszulek, medali oraz pucharów. Słowa podziękowania należą się również Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Rozłazinie, strażakom z OSP Rozłazino, sołtysowi sołectwa Rozłazino, a także wszystkim wolontariuszom i gościom, którzy zechcieli spędzić to świąteczne poniedziałkowe przed- i popołudnie z Nami.

Najszczersze podziękowania składamy przede wszystkim zawodnikom, za tak liczne przybycie i chęć uczestniczenia w aktywnej rekreacji podczas naszej imprezy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej i już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy za rok!

Skip to content