W sobotnie popołudnie 2 lipca 2016 r. na stadionie piłkarskim w Bożympolu Wielkim odbyła się już IV edycja „Turnieju Piłki Nożnej Firm Gminy Łęczyce”. Organizatorami zawodów byli: Gminna Instytucja Kultury, WAPN „Błękitni” Wejherowo oraz KS „Sokół” Bożepole.

W tym roku w zawodach uczestniczyło 6 zespołów :Gros-Mark, Eurocast, Eko-Laser, Polipack, Cukiernia K. Wenta, oraz Prefabet. Graliśmy systemem każdy z każdym. W początkowej fazie zawodów pogoda dopisywała, lecz ostatnie mecze były rozgrywane w strugach deszczu. Każdy zespół otrzymał zgrzewkę wody, zawodnicy i kibice mogli poczęstować się kiełbaską i karkówką z grilla.

Na boisku pomimo walki i chęci zwycięstwa w całym turnieju i zdobyciu głównej nagrody towarzyszyła gra FAIR-PLAY. W tym roku zacięcie walczyły ze sobą ekipy Eko-Laser i Gross-Mark. Ostatnia kolejka przesądziła o wygranej Eko-Laser. Miejsce na podium uzupełnili zawodnicy z Prefabetu. Pozostałe lokaty zajęli odpowiednio: Eurocast, Polipack i Cukiernia K. Wenta. Każdy zespół otrzymał dyplom i puchar, zespoły z miejsc I-III medale.

W tym roku były rozlosowane również nagrody indywidualne spośród wszystkich uczestników turnieju (koszulki, spodnie i bluzy dresowe oraz ortaliony). Skład zwycięskiego zespołu: Jacek Waszkinel, Krzysztof Jarosławski, Łukasz Chojnacki, Rafał Kaczmarek, Dominik Kaczmarek, Marcin Zarach, Jakub Wołoszynek, Jakub Bednarczyk, Marcin Borczyk, Mateusz Karczewski, Marek Bielicki.

Jako Gminna Instytucja Kultury dziękujemy wyżej wymienionym współorganizatorom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, wszystkim uczestnikom za miłą i kulturalną zabawę oraz kibicom za doping. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

pdfHarmonogram turnieju.

20160702 184646

Skip to content