ratuj moje zycie

27 kwietnia 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Kisewie odbył się już VI Międzypowiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy „Ratuj Moje Życie” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Celem tego konkursu jest przede wszystkim promowanie zasad pierwszej pomocy oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu współczesnych zagrożeń życia i zdrowia. Głównym sponsorem wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

W konkursie brało udział 7 zespołów. Każdy zespół składał się z 3 osób. W tym roku gościliśmy drużyny z następujących gimnazjów : Gimnazjum nr 2 w Strzepczu, Gimnazjum w Strzebielinie Osiedlu, Gimnazjum w Łęczycach, Gimnazjum nr 1 w Lęborku, Gimnazjum nr 1 w Linii, Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie oraz Gimnazjum w Łebie.
Konkurs był podzielony na dwa etapy – teoretyczny i praktyczny. W pierwszym etapie każdy z uczestników sprawdzał swoją wiedzę wypełniając test, który zawierał 20 pytań dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy. Punkty indywidualne składały się na punktację ogólną drużyny. W drugim etapie komisja sprawdzała poprawność praktycznych umiejętności drużyn poprzez działanie w siedmiu pozoracjach. Przygotowane przez organizatorów pozoracje przedstawiały zdarzenia zagrażające życiu i zdrowiu, występujące w życiu codziennym. Drużyny musiały udzielić pomocy między innymi podczas zaczadzenia w kotłowni, wypadku samochodowego, poparzenia, utraty przytomności niemowlaka , a także musiały przejść przez egzamin w symulatorze dachowania. Symulator dachowania był ogromną atrakcją konkursu. Sceny wyglądały bardzo realistycznie, a pozoranci wykazali się nie lata umiejętnościami aktorskimi   Młodzi ratownicy doskonale poradzili sobie zarówno w praktyce jak i teorii. Po 6 latach konkursu widać wyrównany i wysoki poziom drużyn.
Po przebyciu dwóch etapów konkursu wszyscy zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród.  Oprócz dyplomów i podziękowań wręczyliśmy zespołom profesjonalne torby i plecaki medyczne. Wszyscy uczniowie i  instruktorzy otrzymali podręczne apteczki pierwszej pomocy, kubki termiczne i słodkości. 

W klasyfikacji zespołowej :
I MIEJSCE – Gimnazjum nr 1 w Łęczycach (157,5 pkt.)
II MIEJSCE – Gimnazjum w Linii (152 pkt.)
III MIEJSCE – Zespół Szkół i Przedszkole w Strzebielinie Osiedlu (149 pkt.)
IV MIEJSCE – Gimnazjum w Łebie (148 pkt.)
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sztuce jaką jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy.

Głównym sponsorem wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Skip to content