Dnia 12.03.2016 (sobota) po raz czwarty spotkaliśmy się na sali gimnastycznej w Łęczycach gdzie odbyła się kolejna edycja  Turnieju Sołectw w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach udział wzięło 10 drużyn: Strzebielino Osiedle, Łęczyce, Rozłazino, Bożepole Małe, Bożepole Wielkie, Świetlino, Chmieleniec, Kaczkowo. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy zespoły z Dzięcielca i Strzebielina Wsi.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów. Spotkania stały na dość wyrównanym poziomie   – wyróżniały się teamy z Łęczyc i Rozłazina. Grupę A wygrali gospodarze , zdobywając komplet punktów, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Rozłazina, dalej byli zawodnicy z Bożegopola Małego, Bożegopola Wielkiego oraz Strzebielina Wsi. Grupa B była bardziej wyrównana. Z pierwszego miejsca wyszło sołectwo Strzebielino Osiedle, następnie Dzięcielec, Kaczkowo, Chmieleniec i Świetlino. W półfinałach  Łęczyce trafiły na team ze Dzięcielca, a drużyna z Rozłazina zagrała ze Strzebielinem Osiedle. Oba spotkania rozgrywane były pod dyktando drużyn z grupy A. W finale mieliśmy powtórkę z meczów grupowych. Ponownie naprzeciw siebie stanęły drużyny z Łęczyc i Rozłazina. Na początku zapachniało małą niespodzianką, ponieważ prowadzenie objęła ekipa gości. Jednak w późniejszej fazie meczu gospodarze wrócili na odpowiedni tory i zdołali ostatecznie pokonać drużynę z Rozłazina 4:2. Tym samym po raz kolejny obronili tytuł Mistrzów. Strzebielino Osiedle zagrało o  III miejsce z Dzięcielcem. Mecz był bardzo wyrównany, o zwycięstwie Strzebielina zadecydowała jedna bramka. W meczu o V miejsce zwyciężyli zawodnicy z Bożegopola Małego pokonując 2:0 drużynę z Kaczkowa. O VII miejsce w turnieju grali sąsiedzi z naszej gminy Bożepole Wielkie i Chmieleniec. Zawodnicy z Chmieleńca niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców wygrali mecz 2:0. W spotkaniu o miejsce IX debiutanci ze Strzebielina Wsi zagrali ze Świetlinem. Obrońcy tytułu „Pucharu Sołectw” wygrali mecz 3:1.

Zwycięzcy rozgrywek otrzymali Puchar, medale oraz komplet koszulek. Zespoły z pozostałych miejsc na podium otrzymały puchary oraz medale, a pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy i medale. Nagrodziliśmy również indywidualnie Najlepszego bramkarza (Tomasz Baran – Łeczyce), Najlepszego Zawodnika Turnieju (Tomasz Neubauer- Łęczyce) oraz Króla Strzelców ( Patryk Gaffke- Rozłazino).

Podziękowania należą się dla Pani Dyrektor Szkoły w Łęczycach Annie Jakubowskiej za udostępnienie sali, Akademii Piłkarskiej „Błękitni” Wejherowo za pomoc przy organizacji zawodów, zespołom, które stawiły się na rozgrywki oraz kibicom za gorący doping:).

Klasyfikacja końcowa Turnieju Sołectw w Halową Piłkę Nożną:

  • I miejsce – Łęczyce
  • II miejsce – Rozłazino
  • III miejsce – Strzebielino Osiedle
  • IV miejsce – Dzięcielec
  • V miejsce – Bożepole Małe
  • VI miejsce – Kaczkowo
  • VII miejsce – Chmieleniec
  • VIII miejsce – Bożepole Wielkie
  • IX miejsce – Świetlino
  • X miejsce – Strzebielino Wieś

pdfWyniki – tabele
pdfKlasyfikacja Generalna 2016

Fotogaleria


Skip to content