W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, 4 września w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzebielinie, odbyło się uroczyste czytanie Lalki Bolesława Prusa. 

Tegoroczna uroczystość zorganizowana została przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęczycach oraz Filie w Strzebielinie i Bożympolu Wielkim. Do akcji włączyła się również Biblioteka Szkolna przy Gimnazjum w Strzebielinie.

Uroczyste czytanie Lalki zainaugurowała Pani Kazimiera Mathea z Filii w Strzebielinie, która powitała przybyłych gości. W czytaniu wzięli udział uczniowie gimnazjum ze Strzebielina oraz Pan Dawid Kwidziński i Pani Weronika Kreft z grupy teatralnej ODEON.

Dla chętnych zorganizowano konkurs o życiu i twórczości Bolesława Prusa. Zwycięzcy oraz wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie Pan Dawid Kwidziński udzielił krótkiej lekcji na temat technik pozwalających czytającym na wyrażanie ukrytych w tekście emocji.

Akcji towarzyszyła wystawa plakatów filmowych i kadrów z filmu Wojciecha Hasa Lalka z Beatą Tyszkiewicz i Mariuszem Dmochowskim w rolach głównych.

Agnieszka Kwiatkowska

Fotogaleria:

Skip to content