W sobotnie popołudnie 11 lipca 2015 r. na stadionie piłkarskim w Bożympolu Wielkim odbyła się III edycja  „Turnieju Piłki Nożnej Firm Gminy Łęczyce”. Organizatorami zawodów byli: Gminna Instytucja Kultury , WAPN „Błękitni” Wejherowo oraz KS „Sokół” Bożepole.

W tym roku w zawodach uczestniczyło aż 9 drużyn, była to jak na razie rekordowa frekwencja.  W rozgrywkach zadebiutowała firma Eurocast, która poradziła sobie bardzo dobrze w roli „kopciuszka. Oprócz nich wystąpiły również drużyny: Gros-Mark, Eko-Laser, Vanga, Polipack, Stolarnie Bożepole Małe, Cukiernia K. Wenta, Piekarnia Nowicki oraz Prefabet. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy – 4 i 5cio zespołową. Mecz trwał 12 min bez zmian stron.

W trakcie trwania całego turnieju dopisywała nam sprzyjająca aura. Każdy zespół otrzymał zgrzewkę wody dla ochłody, zawodnicy i kibice mogli poczęstować się kiełbaską z grilla i drożdżówką.

Na boisku pomimo walki i chęci zwycięstwa w całym turnieju i zdobyciu głównej nagrody towarzyszyła gra FAIR-PLAY. Skład tegorocznego finału był powtórką z zeszłego roku, ale wynik był odwrotny. Zespół Vangi zrewanżował się drużynie Gros-Mark pokonując ich 4:0. W spotkaniu o III miejsce wyżej wspomniani debiutanci z Eurocastu pokonali w meczu derbowym Eko-Laser 2:1. W batalii o miejsce V pomiędzy Cukiernią Wenta a Polipackem lepsi o jedną bramkę okazali się               Ci drudzy. VII miejsce zajęła drużyna Piekarni z Godętowa, VIII Prefabet  i IX Stolarnia A. Siwa. Po rozegraniu turnieju odbyła się część nieoficjalna.

Każdy zespół otrzymał dyplom, puchar, butony „Gmina w Ruchu”, kapitanowie koszulki, a dodatkowo zespoły z miejsc I-III medale.

Jako Gminna Instytucja Kultury dziękujemy wyżej wymienionym  współorganizatorom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, wszystkim uczestnikom za miłą i kulturalną zabawę oraz kibicom za doping. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nas kolejne firmy i turniej będzie osiągnie większą rangę.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

pdfKlasyfikacja Turnieju
pdfKlasyfikacja Generalna

Skip to content