W dniach 26.05-01.06 Gmina Łęczyce zadebiutowała w rozgrywkach sportowych w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXI Ogólnopolskiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Dzięki współpracy Gminnej Instytucji Kultury z Animatorami Orlików, paniami pracującymi w Świetlicach Wiejskich, Wójtem Gminy Łęczyce oraz wszystkimi osobami, które chciały w aktywny sposób spędzić ten tydzień udało nam się stworzyć kalendarz imprez, które miały miejsce w różnych miejscowościach naszej gminy . Każdy dzień przynosił mnóstwo atrakcji sportowo-turystyczno-rekreacyjnych. W zawodach udział mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i płeć. Odbyły się rajdy rowerowe, rajdy nordic walking, otwarte zajęcia fitness, turnieje piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, unihokeja, test Coopera i wiele, wiele innych konkurencji. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal. Fotorelacje z niektórych wydarzeń można obejrzeć na Facebooku – „GIKiB Łęczyce”.
Nasza Gmina klasyfikowana była do III grupy biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców : od 7,5 tys. do 15 tys. Trzeba przyznać, że jak na debiutancki występ poszło nam naprawdę dobrze. Zajęliśmy 28 miejsce na 134 gminy z całej Polski. Do nagrody finansowej zabrakło nam 8 miejsc. Wiemy już co należy poprawić i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zachęcimy jeszcze więcej osób do aktywności fizycznej.
Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla tych osób, które dołożyły swoją cegiełkę w realizacji zaplanowanego kalendarza imprez.
Poniżej znajdują się linki do fotorelacji z niektórych wydarzeń:
Wyniki
Zdjęcia Rozłazino
Zdjęcia z Bożegopola
Zdjęcia z Bożegopola
Zdjęcia z Łeczyc

Skip to content