W dniach 26.05-01.06.2015 Gmina Łęczyce po raz pierwszy wzięła udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Dzięki współpracy Gminnej Instytucji Kultury z Animatorami Orlików w Bożympolu i Łęczycach oraz Nauczycielami Wychowania Fizycznego mogliśmy wypełnić ten tydzień różnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W tym czasie odbywały się u nas liczne imprezy sportowo-turystyczno-rekreacyjne, które miały za zadanie promować ruch jako czynnik wpływający na poprawę zdrowia  oraz kondycji naszego organizmu.
Do akcji włączyły się Świetlice Wiejskie  , w których odbywały się różne rozgrywki drużynowe w: siatkówce, piłce nożnej , piłkarzyki stołowe, tenisa stołowego oraz inne konkurencje sportowe. Dla młodzieży zorganizowane były podchody. Mogliśmy także brać udział w licznych rajdach rowerowych oraz spacerach Nordic Walking.

Cały tydzień rozpoczęliśmy Turniejem Piłki Nożnej w Bożympolu. W zawodach brały udział dzieci z roczników 2007/06/05/04 oraz dziewczyny w kategorii Gimnazjum. W sumie w jednym miejscu spotkało się blisko 200 wielbicieli gry w Football. W czwartek 28.05 odwiedzili nas również piłkarze ,ale nie co starsi; rocznik 2002/2003 oraz kategoria OPEN. W tym  samym miejscu 30.05 w Parku Wiejskim odbył się Festyn pod hasłem: Grunt to ….. Rodzinka. W programie imprezy były liczne koncerty oraz występy taneczne Mażoretek prowadzonych przez p. Alicję Klawikowską  oraz grupy tanecznej p. Agaty Syldatk. Na bocznym boisku przeprowadzone zostały sportowe konkursy Rodzinne ( skok w workach, przeciąganie liny, chód z nartami). W godzinach porannych na tamtejszym orliku odbył się Turniej koszykówki ulicznej, w którym udział mógł wziąć każdy niezależnie od wieku ani płci.

W Łęczycach odbył się Turniej w Unihokeja na trawie, rajd rowerowy oraz weekend na sportowo w ramach dnia dziecka, gdzie przeprowadzono wiele konkursów sportowych, Turniej Siatkówki oraz Test Coopera.

W Strzebielinie dzieci, młodzież i dorośli mogli wziąć udział w Teście Coopera, Turnieju Piłki Nożnej klas III-VI w ramach Dnia Dziecka, Zawodach w Siatkówce oraz konkurencjach zwinnościowo-szybkościowych. Odbył się również Rodzinny Rajd Rowerowy.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku poderwiemy do działań sportowych i rekreacyjnych jeszcze więcej mieszkańców naszej Gminy. Dziękujemy Panu Wójtowi Piotrowi Wittbrodt za dofinansowanie powyższej imprezy. Każdy otrzymał pamiątkowy medal uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Zdjęcia, filmiki i krótkie relacje na facebooku.

Skip to content