ratuj moje zycie28 kwietnia 2015 r. w siedzibie Gminnej Instytucji Kultury w Strzebielinie odbył się już V Międzypowiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy „Ratuj Moje Życie” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Celem tego konkursu jest przede wszystkim promowanie zasad pierwszej pomocy oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu współczesnych zagrożeń życia i zdrowia. Głównym sponsorem wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

W konkursie brało udział 13 zespołów. Każdy zespół składał się z 5 osób. W tym Roku gościciliśmy drużyny z następujących gimnazjów : Gimnazjum nr 2 w Strzepczu, Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, Gimnazjum w Bożympolu Wielkim, Gimnazjum w Strzebielinie Osiedlu, Gimnazjum w Łęczycach, Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, Gimnazjum nr 1 w Rumi, Gimnazjum nr 1 w Lęborku, Gimnazjum nr 1 w Lini, Gimnazjum nr 1 w Redzie, Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie, Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie, Gimnazjum w Łebie.

Konkurs był podzielony na dwa etapy – teoretyczny i praktyczny.  W pierwszym etapie każdy z uczestników sprawdzał swoją wiedzę wypełniając test, który zawierał 25 pytań dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy. Punkty indywidualne składały się na punktację ogólną drużyny. W drugim etapie komisja sprawdzała poprawność praktycznych umiejętności drużyn. Przygotowane przez organizatorów pozoracje przedstawiały zdarzenia zagrażające życiu i zdrowiu, występujące w życiu codziennym. Sceny wyglądały bardzo realistycznie więc można było ocenić zagrożenie i poczuć adrenalinę podczas działania. Młodzi ratownicy doskonale poradzili sobie zarówno w praktyce jak i teorii. Dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży i instruktorów konkurs cechował się wysokim poziomem.

Po przebyciu dwóch etapów konkursu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. W związku, że był to V Międzypowiatowy Konkurs postanowiliśmy przyznać 5 głównych nagród. I tak oto przedstawia się klasyfikacja :
I MIEJSCE – Gimnazjum nr 1 w Lini
II MIEJSCE – Gimnazjum w Bolszewie oraz Gimnazjum w Łebie
III MIEJSCE – Gimnazjum nr 1 w Rumi
IV MIEJSCE – Gimnazjum w Łęczycach
V MIEJSCE – Gimnazjum nr 1 w Lęborku

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Składamy serdeczne podziękowania głównemu sponsorowi – Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Jednocześnie bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy Ochotniczej Służbie Ratowniczej z Lęborka oraz Danielowi Mancewicz.

Fotorelacja

Skip to content