Dnia 14.03.2015 (sobota) już po raz trzeci spotkaliśmy się na sali gimnastycznej w Łęczycach gdzie odbyła się kolejna edycja  Turnieju Sołectw w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach udział wzięło 9 drużyn: Strzebielino, Chrzanowo, Łęczyce, Rozłazino, Bożepole Małe, Bożepole Wielkie, Świetlino oraz debiutanci z Chmieleńca oraz Kaczkowa. Niestety nie dotarła ekipa z Brzeźna Lęborskiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Rady Gminy m.in. Pani Wioletta Piankowska, Sylwia Stolz oraz sołtysi sołectw, które brały udział w rozgrywkach.

Mecze rozgrywane były w szybkim tempie, akcje toczyły się pod obiema bramkami, choć zdarzały się również pojedynki jednostronne. W meczach grupowych komplet punktów zdobyły zespoły ze Strzebielina oraz Łęczyc. Jak okazało się później obie ekipy znalazły się w meczu finałowym. W półfinałach Bożepole Małe trafiło na team ze Strzebielina, a drużyna z Łęczyc zagrała z Rozłazinem. Ze względu na nieobecność Brzeźna Lęborskiego IX miejsce w zawodach przypadło bezpośrednio zawodnikom ze Świetlina. W meczu o VII miejsce zmierzyły się zespoły z Chmieleńca oraz Bożegopola Wielkiego, po zaciętym i wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się gracze z Bożegopola Wielkiego. Spotkanie o V miejsce rozegrane zostało między drużynami z Chrzanowa i Kaczkowa. Zespół z Chrzanowa był w osłabieniu (po kontuzji jednego z zawodników), ale rywale zachowali się fair-play i na boisku grali 3×3. Mecz zakończył się zwycięstwem Kaczkowa. W małym finale zagrały ekipy z Bożegopola Małego oraz Rozłazina – zwyciężyła ekipa z Bożegopola 4:1, choć stracili bramkę jako pierwsi , nie poddali się i pokazali swoja przewagę nad rywalami. Natomiast w głównym finale rozgrywek ponownie stawiła się drużyna z Łęczyc, ale tym razem naprzeciw niej stanął zespól ze Strzebielina. Na początku zawodnicy obu zespołów grali defensywnie, lecz po trafieniu pierwszej bramki przez gospodarzy gra ożywiła się, zawodnicy ze Strzebielina próbowali dogonić przeciwnika , ale napotykali na kontry, które kończyły się zdobyciem kolejnych bramek. Mecz zakończył się rezultatem 7:1 dla Łęczyc. Tym samym zespół ten obronił mistrzostwo z roku ubiegłego.

Zwycięzcy rozgrywek otrzymali Puchar, medale oraz komplet koszulek. Zespoły z pozostałych miejsc na podium otrzymały puchary oraz medale, a pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy. W tym roku były również nagrody indywidualne. Statuetkę Króla strzelców otrzymał Tomasz Neubayer (Łęczyce), najlepszym bramkarzem został Dariusz Maszota (Rozłazino), zaś nagroda dla najlepszego zawodnika całego turnieju powędrowała do Kamila Knichinickiego (Łęczyce).

Podziękowania należą się dla Pani Dyrektor Szkoły w Łęczycach Annie Jakubowskiej za udostępnienie sali, Akademii Piłkarskiej „Błękitni” Wejherowo za pomoc przy organizacji zawodów, zespołom, które stawiły się na rozgrywki oraz kibicom za gorący doping:).
Klasyfikacja końcowa Turnieju Sołectw w Halową Piłkę Nożną:

I miejsce – Łęczyce
II miejsce – Strzebielino Osiedle
III miejsce – Bożepole Małe
IV miejsce – Rozłazino
V miejsce – Kaczkowo
VI miejsce – Chrzanowo
VII miejsce – Bożepole Wielkie
VIII miejsce – Chmieleniec
IX miejsce – Świetlino

pdfHarmonogram Turnieju Sołectw

Fotorelacja

Skip to content