znani artysciPani  Ludwika  Szefke w nowo otwartym lokalu Biblioteki  Publicznej  w Strzebielinie, udostępniła swoje zbiory artystyczne na wystawę  zorganizowaną wraz z wieczorem poetyckim o Agnieszce Osieckiej  przygotowanej przez Dawida Kwidzińskiego z grupą ODEON.

Pani Ludwika Szefke maluje techniką: olej, pastel i collage. W swoich obrazach przedstawia głównie motyw przyrody. Dla  parafii   pw. św. Maksymiliana Kolbe w Strzebielinie  Wykonała ornat, welon, portret Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Drogę krzyżową i dwa feretrony żałobne. Obrazy artystki prezentowano na wystawach w Gdańsku, Bolszewie i Łęczycach i Strzebielinie. Miłą niespodzianką dla czytelników były  trzy obrazy namalowane przez Laurę Puzdrowska wnuczkę Pani Ludwiki Szefke.

Grupa Odeon  prowadzona przez aktora oraz reżysera Dawida Kwidzińskiego jest  rozpoznawalna na terenie naszej gminy jaki i powiatu.

Poezja  przedstawiona przez młodych aktorów głównie  prezentowana była przez poezję śpiewaną. Utwory wykonali Dawid Kwidziński, Beata Serafi, Weronika Kreft a role A. Osieckiej zagrała Aleksandra Koss.

Biblioteka gościła Pana Wójta Piotra Wittbrodt z małżonką, Dyrekcje szkól, czytelników przyjaciół biblioteki.

Biblioteka serdecznie  zaprasza na wystawę oraz ręcznie wykonane pocztówki świąteczne i stroiki, które można oglądać od 01.12.2014 do 15.12.2014

Kazimiera Mathea

Skip to content