Za nami kolejne zawody z cyklu „turnieju sołectw”. Tym razem graliśmy w piłkarzyki stołowe. Najliczniejsza grupę stanowili najmłodsi zawodnicy (48 uczestników), w kategorii 13-16 było 26 graczy, natomiast w kategorii OPEN udało nam się stworzyć 7 zespołów po 2 osoby. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, były wyrównane, niekiedy o zwycięstwie decydowały szczegóły.

Według regulaminu do klasyfikacji generalnej Turnieju Sołectw liczą się najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników z danej miejscowości.
W kategorii do lat 12 bezkonkurencyjny okazał się duet z Nawcza (Paulina z Konradem 30 pkt.), drugie miejsce zajęli Radek z Gosią (Świetlino 25 pkt.), a na najniższym stopniu podium wylądowali Wiktoria z Kubą (Kaczkowo 20 pkt.). Pozostałe punktowane miejsca kolejno zajęli: Amelia i Mateusz (Rozłazino 18 pkt), Julia i Kacper (Bożepole 16 pkt), Szymon i Weronika (Strzelęcino 14 pkt) oraz Michał i Julia (Kisewo 12 pkt.).

W kategorii 13-16 całe podium oraz IV miejsce należało do zawodników z Rozłazina, którzy prezentowali bardzo wysokie umiejętności gry. Jednak do „generalki” liczą się tylko najlepszy rezultat uzyskany przez graczy z tej samej miejscowości. Pierwsze miejsce zdobyli : Aleksandra z Krystianem (30 pkt.), którzy po zaciętym meczu finałowym pokonali Bartka z Justyną 6:5. Trzecie miejsce wywalczyli Daria z Kamilem, poza podium sklasyfikowani zostali Klaudia z Klaudiuszem. Kolejne miejsca zajęli: Dawid i Patrycja (Kaczkowo, 25 pkt.), Patrycja i Patryk (Świetlino, 20 pkt.), Dominika i Kamil (Strzelęcino, 18 pkt.) oraz Klaudia z Klaudiuszem (Bożepole, 16 pkt.)

Najmniej liczna była kategoria OPEN. Zebraliśmy 7 par. Najlepszy okazał się duet braci z Kisewa (30 pkt.), drugie miejsce przypadło parze reprezentującej Strzebielino Wieś (25 pkt.), zaś III miejsce zajęła para ze Świetlina (Paulina i Patryk, 20 pkt.).

Pierwsze trzy pary w każdej kategorii otrzymały puchary, medale oraz dyplomy. Dla wszystkich uczestników były również pamiątkowe medale, także nikt z turnieju nie wyjechał z pustymi rękoma.

Przez cały turniej towarzyszyła nam sportowa atmosfera, emocje udzielały się każdemu. Mam nadzieję, że na kolejnych rozrywkach nasza frekwencja jeszcze wzrośnie, choć już teraz nie można na nią narzekać, ponieważ było blisko 100 uczestników.

Dziękuje firmie Eurotrans za bezpieczny transport dzieci do swoich domów, paniom świetlicowym za opiekę i pomoc w czasie zawodów oraz zawodnikom za zaangażowanie ?

Suma pkt. zdobytych przez dane sołectwo w Piłkarzykach Stołowych:
Świetlino – 65 pkt. , Rozłazino – 48 pkt., Kaczkowo – 45 pkt., Kisewo – 42 pkt., Bożepole Wielkie -32 pkt., Strzelęcino – 32 pkt., Nawcz – 30 pkt oraz Strzebielino Wieś – 25 pkt.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw” zdobyło Sołectwo Świetlino (226 pkt) z ponad stu punktową przewagą nad Sołectwem Strzebielino Wieś (114 pkt.) i Rozłazinem (111 pkt.) .