ergo arena 2014W piątek dnia 10.10.2014 Gminna Instytucja Kultury zorganizowała dla Błękitnych Łęczyce rocznik 2005/2006 oraz grupy dziewcząt trenujących również w Łęczycach wyjazd na mecz siatkówki Trefl Gdańsk vs ZAKSA Kędzierzyn Koźle do Ergo Areny mieszczącej się na granicy miast Sopot/Gdańsk.

Zebraliśmy grupę liczącą 44 dzieci, którymi opiekowały się cztery osoby dorosłe. Przejazd autokarem zapewnił nam pan Turzyński. Dla niektórych osób była to pierwsza wizyta w hali, która była jednym z miejsc gdzie rozgrywały się mecze niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w siatkówce. Sam mecz minął bardzo szybko, Trefl gładko pokonał drużynę przyjezdnych 3:0.

Wszyscy chcieliśmy dłużej emocjonować się tym spotkaniem, ale niestety wyszło inaczej ? na osłodę zeszliśmy całą grupą bliżej parkietu, tak aby młodzi mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z niektórymi siatkarzami oraz zebrać do swojej kolekcji autografy „świeżo upieczonych” mistrzów Świata (Mateusz Mika, Paweł Zagumny, Paweł Zatorski i Marcin Możdżonek) jak i pozostałych zawodników, którzy wyszli do publiczności. Najważniejsze było to , że uśmiech gościł na twarzy każdego.

Mamy nadzieję, że uda nam się częściej organizować takie wyjazdy. Spróbujemy z meczami piłkarskimi, ale na nie będziemy musieli poczekać chyba do wiosny, aż pogoda będzie dla nas łaskawsza.

Skip to content