narodowe czytanie„Ku pokrzepieniu serc Polaków”

W tym roku już po raz trzeci odbyła się akcja „Narodowe Czytanie” zainicjowana przez  Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Najważniejszym celem tej akcji jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz wzmacnianie poczucia wspólnej  tożsamości i dumy narodowej.

Narodowe czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza – do tej lektury w tym roku zaprosił Prezydent RP odbyło się w całym kraju 6 września.

Również postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia i w sobotę o godzinie 10 : 00 przy Urzędzie Gminy w Łęczycach odbyło się Narodowe Czytanie Trylogii Sienkiewicza.

I tym samym przy kawie i słodkościach, na świeżym powietrzu mogliśmy znowu przenieść się w tamte czasy i przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Kmicica, Skrzetuskiego czy Wołodyjowskiego.
W tym samym czasie odbywał się konkurs testowy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, w którym wzięła udział młodzież z Gimnazjum w Łęczycach i poradziła sobie znakomicie !

Bardzo dziękujemy za udział w akcji i przygotowanie ciekawych fragmentów czytelniczkom Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęczycach – pani Małgorzacie Mazur i Pani Agacie Kusz.

Serdecznie podziękowanie za pomoc w organizacji składamy Pani Teresie Pranga oraz Panu Januszowi Labuda.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się również i w znacznie większym gronie ; )

Magdalena Kreft
GIKiB

Skip to content