2014 Gielda Przedszkolaka 02 mini12 czerwca w Paraszynie już po raz trzeci odbyły się festyn dla dzieci 5 i 6 letnich z terenu Gminy Łęczyce – „Giełda Talentów. Przedszkolakiem być to wielka sprawa”. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim oraz Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka.

Sponsorem głównym „Giełdy Talentów” był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A.

Najważniejszym celem festynu była przede wszystkim integracja dzieci 5 i 6 letnich z Gminy Łęczyce oraz wspaniała zabawa! Udział w festynie wzięły wszystkie placówki z oddziałami przedszkolnymi z terenu Gminy Łęczyce : Bożepole Wielkie, Strzebielino, Brzeźno Lęborskie, Łęczyce i  Rozłazino.

W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem  „W krainie cyrku”. W związku z tym każda grupa miała kilka zadań do wykonania m.in.: wymyślenie nazwy swojego cyrku i przygotowanie transparentu oraz wymyślenie okrzyku prezentującego grupę. Wszystkie drużyny spisały się fantastycznie, nazwy i okrzyki były niebanalne! Przedstawiciele grup wzięli udział w przygotowanych konkurencjach cyrkowych – atmosfera była taka, że wszyscy poczuli się jak w prawdziwym cyrku.

Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodzianki dla wszystkich dzielnych cyrkowców – występ magika, który czarował nie tylko przedmioty ale i dzieci ; sądząc po oklaskach niespodzianka udała się. Dodatkowymi atrakcjami były myszki Miki i Minnie, które świetnie zabawiały całe towarzystwo, malowanie buziek, wspólne tańce i śpiewy, kiełbaski z grilla oraz słodkości. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały prezenty – chusty animacyjne, a każde dziecko kolorową i uśmiechnięta piłkę.

Dziękujemy sponsorom, rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej zabawy a sądząc po minkach dzieci można ją jak najbardziej zaliczyć do udanych.

Skip to content