2014 Majowka 01 mini1 maja 2014 r. przy gimnazjum w Strzebielinie odbył się Piknik Ekologiczny – „Majówka z Gwiazdami”. Organizatorami imprezy była Gminna Instytucja Kultury. Piknik został zrealizowany w ramach Planu działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci  Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego na lata 2014-2015.

Pogoda może nie do końca się spisała, ale humory i nastroje jak najbardziej co widać na załączonych zdjęciach! O tym co się działo kilka słów poniżej…

Imprezę poprowadziła dyrektor GIKiB – Hanna Mancewicz, która powitała wszystkich uczestników razem z Wójtem Gminy Łęczyce – Piotrem Wittbrodtem oraz Zastępcą Dyrektora Pomorskiego Oddziału ARiMR – Stanisławą Bujanowicz. Cześć artystyczną rozpoczął program muzyczny – „Kolorowy czas bajek” w wykonaniu teatru muzycznego Hals. Była to wspólna zabawa z widzami prowadzona przez wróżkę – Księżycową Bajkę, która opowiadała w piosenkach o wielu bajowych postaciach i przygodach. Wszyscy mali widzowie byli zachwyceni!

Następnie na scenie odbył się pokaz Mody Ekologicznej – dziewczyny zaprezentowały najnowsze trendy obowiązujące w sezonie wiosna/lato 2014. Później można było pochwalić się wiedzą biorąc udział w konkursie „Jeden z dziesięciu”, oczywiście pytania dotyczyły ekologii.

Nie mogło zabraknąć występu Gminnej Orkiestry Dętej. Podczas tej imprezy po raz pierwszy z orkiestrą wystąpiły dziewczynki z zespołu Mażoretek. Był to ich pierwszy występ, ale jak najbardziej można zaliczyć go do udanych. W dalszej części imprezy zaprezentowały się zespoły działające przy świetlicach: Zespół teatralny MASKA z Nawcza z przedstawieniem „Kopciuszek”  oraz zespół wokalny z Rozłazina „Dziewczyny Martyny”. Oczekiwanie na gwiazdy wieczoru uświetnił dobrze znany zespół KAWALEROWIE.

Poza sceną przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji: Warsztaty kulinarne „Dobrze i Zdrowe”, regionalne przysmaki, kawiarenka, konkursy dla dzieci, Kącik „Eko-ludka”, dmuchańce, malowanie buziek, poza tym masa słodkości (wata cukrowa, lody, gofry, popcorn), zabawki, balony. GIKusiowe maskotki: myszki Miki i Minnie rozdawały słodkości i zapraszały do wspólnej zabawy.

I w końcu wieczorem wystąpiły gwiazdy wieczoru: Zespół MAXEL i FOCUS, które rozgrzały i rozbawiły publiczność mimo zimnej, majowej pogody ! ; )
Wszystkim dziękujemy za wspólna, fantastyczną zabawę!

Skip to content