Turniej 1 miniDnia 15.03.2014 (sobota) na sali gimnastycznej w Łęczycach odbył się II Turniej Sołectw w Halowej Piłce Nożnej, który był jedną z rund eliminacyjnych całego „Pucharu Sołectw”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn: Strzebielino, Wysokie, Łęczyce, Brzeźno Lęborskie, Rozłazino, Bożepole Małe, Bożepole Wielkie, Świetlino.

Rozgrywki zostały uroczyście otwarte przez Wójta Gminy Łęczyce Pana Piotra Wittbrodt oraz Panią Dyrektor szkoły w Łęczycach, Annę Jakubowską. Swoją obecnością zaszczycili nas również członkowie Rady Gminy m.in. Pani Wioletta Piankowska, Ryszard Rogksz oraz Tomasz Białobrzeski.

 

Mecze rozgrywane były na wysokim, wyrównanym poziomie, choć zdarzały się również pojedynki jednostronne. Przez fazę grupową jak burza przeszli gospodarze turnieju- Łęczyce, którzy wygrali wszystkie mecze w grupie B. Grupa A była bardziej wyrównana, tam liderem zostali zawodnicy z Bożegopola Wielkiego. Jak się później okazało oba zespoły utworzyły parę finałową.

Finał pomimo wysokiej wygranej gospodarzy 4:0, był bardzo zacięty. Zespół z Łęczyc wyprowadzał „zabójcze” kontry , które kończyły się zdobyciem bramek. Zawodnicy z Bożegopola byli bezradni. Po końcowym gwizdku obie drużyny podziękowały sobie za walkę i dobra grę. Gracze z Łęczyc mogli świętować zwycięstwo w całym turnieju.

 

W meczu o III miejsce grały drużyny z Brzeźna i Rozłazina. W tym pojedynku padł bezbramkowy remis. O wszystkim decydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się gracze z Brzeźna wygrywając 2:0. Mecz o V miejsce rozegrany został między drużynami Świetlina i Wysokiego. Spotkanie było jednostronne, zespół ze Świetlina swoją przewagę dokumentował zdobywaniem goli. Rezultat końcowy 3:0 dla ekipy braci Grubba. O VII miejsce walczyli natomiast zawodnicy z Bożegopola Małego oraz Strzebielina. Oba zespoły były wymieniane w roli faworytów, jednak forma dnia oraz gra rywali grupowych nie pozwoliła na osiągnięcie lepszego wyniku. Mecz między tymi zespołami zakończył się wynikiem 3:1 dla Strzebielina.

Cały Turniej zakończyła Pani Hanna Mancewicz Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury oraz Biblioteki w Łęczycach. Zwycięzcy otrzymali Puchar, medale oraz getry piłkarskie. Zespoły z pozostałych miejsc na podium otrzymały puchary oraz medale. Zawodnicy z IV miejsca dostali pamiątkowy puchar, pozostałe zespoły dyplomy.

Podziękowania należą się dla Pani Dyrektor Szkoły w Łęczycach Annie Jakubowskiej za udostępnienie sali, Akademii Piłkarskiej „Błękitni” Wejherowo za pomoc przy organizacji zawodów, zespołom, które stawiły się na rozgrywki, kibicom za doping- w szczególności fanom ze Świetlina :). Do zobaczenia za rok, może będzie nas jeszcze więcej!

 

Klasyfikacja końcowa Turnieju Sołectw w Halową Piłkę Nożną:

  • I miejsce – Łęczyce
  • II miejsce – Bożepole Wielkie
  • III miejsce – Brzeźno Lęborskie
  • IV miejsce – Rozłazino
  • V miejsce – Świetlino
  • VI miejsce – Wysokie
  • VII miejsce – Strzebielino Osiedle
  • VIII miejsce – Bożepole Małe

Harmonogram i tabela wyników:

pdfHarmonogram_Turnieju_Sołectw.pdf

Skip to content