2014 ferie 1 miniPod takim hasłem odbyły się tegoroczne ferie zimowe z Gminną Instytucją Kultury. Akcja trwała od 21 stycznia do 2 lutego. Jak co roku czekaliśmy na milusińskich w świetlicach i bibliotekach, gdzie można było w ciekawy i kreatywny sposób spędzić czas wolny od nauki szkolnej.

Wachlarz zajęć był ogromny: zabawy integracyjne, sportowe, plastyczne, gry planszowe, kulinarne rewolucje, robienie biżuterii, wycieczki do lasu, kino i  wiele, wiele innych atrakcji…

Każde zajęcia cieszyły się powodzeniem, aczkolwiek zawsze wygrywają kulinarne rewolucje. Dzieciaki robiły pyszne sałatki i ciasteczka, którymi później bardzo chętnie się zajadały!

Podczas zajęć plastycznych ukazało się wielu mniejszych i większych talentów artystycznych. Projektowaliśmy kartkę urodzinową dla chorego chłopca, którego marzeniem było otrzymać mnóstwo takich kartek, powstał teatrzyk z drewnianych elementów. Dziewczyny były zachwycone robieniem bizuterii, każda wróciła do domu z naszyjnikiem i bransoletką.

Zajęcia sportowe obudziły pozytywnego ducha rywalizacji, każdy mógł poskakać, powygłupiać się, zmierzyć się z innymi w różnych konkurencjach.

W naszym planie nie mogło zabraknąć niespodzianek! W każdej świetlicy dzieciaki otrzymały drobne upominki i miały przyjemność obejrzeć spektakl teatralny. W Kisewie, Kaczkowie, Świetlinie i Bożympolu Wielkim gościł Teatr Maszoperia z Gdyni ze spektaklem „Czarodziejska rybka”, natomiast w Rozłazinie, Nawczu, Strzebielinie i Łęczycach wystąpił Teatr Maska z Karkowa  z przedstawieniem „Grymasy Królewny Kasi”. Oba spektakle były zarówno pouczające jak i zabawne.

Dwa tygodnie ferii były mile spędzonym czasem na fantastycznej zabawie. Szkoda tylko, że tak szybko minęły. Teraz życzymy wszystkim dużo siły i energii w nowym semestrze i samych dobrych ocen!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”22|limitstart=0|limitcount=6}

Skip to content