Okres ferii zimowych dla dzieci jest czasem wolnym od nauki i innych obowiązków, ale nie od aktywności fizycznej oraz zabaw i rywalizacji. Gminna Instytucja Kultury zorganizowała cykl zajęć sportowych dla dzieci mieszkających w Świetlinie, Kaczkowie, Nawczu, Bożympolu, Kisewie oraz Rozłazinie. Spotkania odbywały się w drugim tygodniu ferii. Prowadzącymi byli: p. Andrzej Kostuch, oraz koordynator ds. sportu Adrian Nowak.

Pierwsze zajęcia odbyły się w Świetlinie. Byliśmy zaskoczeni wysoką frekwencją. Odwiedziło nas w tym dniu 18 uczestników! Rozbieżność wiekowa była spora, najmłodsza zawodniczka miała 5 lat, zaś najstarsza 17, ale dla każdego znaleźliśmy coś ciekawego. Dużym zainteresowaniem, jak zwykle, cieszył się pies o imieniu Filip, który stał się „maskotką” GIKu. Wszyscy w miłej i spokojnej atmosferze, oraz w zdrowym duchu rywalizacji spędzili wtorkowy wieczór. Na koniec spotkania cała grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejną miejscowością w naszym „rozkładzie jazdy” było Kaczkowo. Tutaj frekwencja była jeszcze wyższa. Na zajęciach pojawiło się prawie 30 uczestników, głównie dzieci z klas I-III, ale byli też starsi. Wszyscy dobrze się bawili, brali udział we wszystkich konkurencjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w rzutki oraz, jak zwykle, turniej tenisa stołowego. Oprócz tego odbył się konkurs skoków przez skakankę i zabawa „gorące krzesła”.

Następne odwiedziny miały miejsce w Nawczu. Na sportowy blok zajęć przybyła sympatyczna gromadka dzieci. Wszyscy mogli wziąć udział w licznych konkurencjach. W tym miejscu należy wspomnieć, że Pani Agnieszka, prowadząca świetlicę w Nawczu, razem z dziećmi aktywnie brała udział w zajęciach, co dodało smaku rywalizacji! Graliśmy w rzutki, piłkarzyki, tenisa stołowego oraz bilarda. Podczas finałów emocje sięgały zenitu!

Piątek był dniem intensywnej pracy. W ciągu dnia odwiedziliśmy dwie świetlice: w Bożympolu Wielkim oraz Kisewie. Hitem okazał się turniej w piłkarzyki, który wszędzie cieszył się dużym powodzeniem. Równie atrakcyjne okazały się zawody w tenisie stołowym. Oprócz tego było układanie puzzli na czas, oraz gra w rzutki. Dzieci odwiedzający świetlicę w Kisewie, tego dnia miały podwójną dawkę emocji. Tuż przed zajęciami sportowymi mogły obejrzeć spoktakl teatralny. Tuż po nim zaproszone zostały na sportowe zmagania! W obu wyzwaniach sprawdziły się wspaniale!

Ostatnią sportowo odwiedzaną świetlicą było Rozłazino. Zajęcia trwały 3 godziny, w konkurencjach wzięło udział blisko 20 osób! Dzieci oraz obecna młodzież aktywnie uczestniczyli we wszystkich dyscyplinach, a było ich sporo. Oprócz rozchwytywanego tenisa stołowego graliśmy w kręgle, rzutki, skakaliśmy przez skakankę. Swoją aktywnością zaskoczyła nas Pani Krystyna, prowadza świetlicę, która wzięła udział niemal we wszystkich konkurencjach! Gdyby nie ograniczenie czasowe, zabawa trwałaby jeszcze dużo dłużej…

Podsumowując: tydzień ferii na sportowo minął bardzo szybko. Każde dziecko otrzymało symboliczny dyplom za udział w zajęciach oraz drobny upominek. Ważne było to, że wszyscy mieli uśmiech na twarzy i dobrze się bawili. Odwiedziliśmy większość zakątków naszej Gminy. Najlepszą oceną naszych starań są słowa samych dzieci: „Dziękujemy, było bardzo fajnie!”;  „Kiedy będą kolejne zajęcia ,bo bardzo nam się podobało?!”…

 

Za gościnność, miłą atmosferę oraz ducha sportowej rywalizacji chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim uczestnikom sportowych wyzwań, oraz wszystkim, którzy nam pomogli, w szczególności Paniom opiekującym się świetlicami! Dziekujemy bardzo!

Skip to content